Gündem

Yeni tedbirler mi geliyor? Bakan Soylu 81 il valisiyle görüştü!

Türkiye’de yüksek seyreden corona virüsü vakaları nedeniyle vatandaşlar yeni tedbir kararlarının uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyorlar. Daha önce yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda il bazında tedbir kararları alınabileceği bildirilmişti. Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 ilin valisiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini ele aldı. Bu gelişme nedeniyle “Yeni tedbirler mi geliyor?” sorusu sorulmaya başlandı.

Corona virüsü salgını nedeniyle bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 ilin valisiyle yeni bir toplantı gerçekleştirdi. İçişleri Bakan yardımcıları Muhterem İnce, Tayyip Sabri Erdil, İller İdaresi Genel Müdürü Kürşat Kırbıyık ve İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ömer Toraman’ın da katıldığı toplantıda covid-19 salgınında genel durum, salgınının önlenmesine yönelik tedbirler ve illerde valilerin yapması gerekenler konuşuldu.

Resmi açıklama yapılmadı

Toplantıda corona virüsü tedbirlerinin konuşulması üzerine, “Yeni tedbirler mi geliyor?” sorusu sorulmaya başlandı. Ancak henüz resmi bir tedbir açıklaması yapılmadı.

Orman yangınları ve güvenlik de konuşuldu

Bakanlık’taki Muhammet Fatih Safitürk Toplantı Salonu’nda video konferans toplantı da orman yangınları ve güvenlik konularının da ele alındığı öğrenildi.

İlgili Makaleler