Gündem

Yeni Vaka Sayıları Beklentinin Üzerinde ! 2-3 Gün Daha Yükselirse

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara Türkiye'deki corona virüsü vaka sayısı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ateş Kara açıklamalarında vaka sayısının tekrar binin üzerine çıkarak artamaya devam ettiğini belirtti ve bu artışın beklenenin üzerinde olduğunu vurguladı.

Türkiye’de 14 Haziran’da corona virüsü nedeniyle 15 kişi hayatını kaybetti ve 1562 yeni vaka tespit edildi. Virüse bağlı önlemlerin etkisi kapsamında 800’lü seviyelere düşen corona virüsü vaka sayısı önlemlerin gevşetildiği 1 Haziran’dan sonra tekrar yükselmeye başladı.

BEKLENTİNİN ÜZERİNDE

Ateş Kara artan vaka sayıları ve önlemler ile ilgili açıklamalarda bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

“Yeni normale dönüşle beraber vaka sayısında bir miktar artış olması bekleniyordu. Bizim de böyle bir öngörümüz vardı. Ama bu rakamlar bizim beklentimiz içerisinde mi diye sorarsan biraz beklentimizin üzerinde”

“BU RAKAMLAR ÇOK YÜKSEK”

Ateş Kara açıklamalarının devamında önümüzdeki 2-3 gün daha Türkiye’deki rakamların yukarı doğru artması durumunda bu problemin daha ciddi olduğu anlamına geleceğini belirtti ve şöyle devam etti:

“Ona göre önlemleri veya alınabilecek yeni kararları gözden geçirmek gerekecek. Mutlak ve mutlak bireysel olarak önlemler almamız lazım. Bu rakamlar çok yüksek”

İlgili Makaleler