Ekonomi

Yeni Yılın İlk Günü Kur Fiyatlarına Yaradı! 1 Ocak Güncel Dolar, Sterlin, Euro…

Yeni yılın ilk gününde en çok merak edilen ve aylarca gündemden düşmeyen döviz fiyatlarında yeni gelişmeler yaşandı. Dolar, euro ve sterlin fiyatlarında artış yaşanmaya başladı. Yatırım yapan vatandaşların özellikle takip ettiği döviz fiyatları, bilindiği üzere bir gecede 18 TL’den 12 TL’ye düşerek yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmıştı. Yeniden yükselmeye başlandığı gözlenen kur fiyatlarında son durum ne oldu? İşte 1 Ocak dolar, euro ve sterlin ‘in güncel fiyatları

1 Ocak Kur Fiyatları

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Sistemi’ni açıklamasıyla döviz fiyatlarında beklenmedik bir düşüş yaşanmış, yatırım yapan vatandaşa adeta şok etkisi yaratmıştı. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ‘nde yaptığı konuşmada her şeyin kontrol altında olduğunu, yastık altında bulunan döviz ve altınların ekonomiye kazandırılmasını vatandaştan rica ettiğini söylemesiyle döviz fiyatlarının ne olacağı merak konusu olmuştu. İşte yeni yılın ilk gününde döviz fiyatları;

Dolar son dönemin gündemden düşmeyen önemli konuları arasında yer alıyor. 1 Ocak 2022 tarihinde yüksek bir giriş yaptı. Yeni fiyatı test eden dolar an itibariyle 13,25 TL’den alınıp, 13,25 TL satılmaya başlandı.

Euro ‘da aynı şekilde vatandaşın gündeminden düşmüyor. Özelikle yatırım yapan vatandaşların merakla beklediği Euro fiyatları açıklandı. Euro 1 Ocak an itibariyle 15,08 TL alış, 15,13 TL satış fiyatıyla vatandaşa sunuldu.

İngiliz Sterlini en yüksek fiyata sahip olma rekorunu elinde tutuyor. Yeni yıla %0.70 ile giren İngiliz sterlini için yapılan açıklamaya göre yatırım yapmak isteyen vatandaşlar 1 Ocak an itibariyle 17.89 TL ‘den alınıp, 17.95 TL’den satılabilecek.

İlgili Makaleler