EkonomiKamu Haberleri

Yerli otomobil TOGG Personel işçi alımı için 1500 kişi işe alınacak

Yerli otomobil üretimi için Bursa Gemlik’te yapımı devam eden üst yapı inşaatı için Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından personel işçi alımı için bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada 1500 kişinin işe alınacağı bilgisi paylaşıldı.

TOGG’un Twitter hesabından yapılan videolu paylaşımda, Gemlik Tesisi’ndeki çalışmalara ilişkin bilgiler verilirken toplam 1500 kişinin işe alınacağı belirtildi.

TOGG 1500 KİŞİYİ İŞE ALACAK

Yapılan açıklamada 2021 yılına planlar doğrultusunda üst yapı çalışmalarına başlandığı belirtildi ve Gemlik Tesisinde üst yapı inşaatı için ocak ayında 220, toplamda 1.500 personel istihdam edileceği vurgulandı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gemlik Tesisimizin zemin güçlendirme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ana yüklenici firma, ‘Yapı Merkezi’ ile anlaşma imzalandı. Üst yapı için mobilizasyon alan çalışmaları başlatıldı. Üst yapı için ocak ayında 200 toplamda 1.500 personel istihdam edilecek. Toplamda 1.500 kişilik yatakhane, 350 kişilik yemekhane.. Alt yapı çalışmalarına son durum; yapılan kazı 550 bin metreküp, yapısal dolgu 225 bin metreküp, zemin güçlendirme kolonu 30 bin 900 adet. Boya enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmaları tamamlandı. Bizi izlemeye devam edin.”

İlgili Makaleler