Gündem

Yine Tedbirlere Uyulmadı! Hasta Ziyaretine Giden 47 Kişi Karantinaya Alındı

Covid-19 tedbirlerine yeterince uyulmadığını gözler önüne seren bir olay daha meydana geldi. Gaziantep'in İslahiye ilçesinde gerçekleşen olayda, 63 yaşındaki Ö.S.'ye anjiyo yapıldıktan sonra hasta ziyaretine giden 47 kişinin, Ö.S.'de Covid-19 tespit edilmesinden sonra karantinaya alındığı öğrenildi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan Yeşilyurt Mahallesi’nde gerçekleşen olayda, 63 yaşındaki Ö.S.’ye anjiyo yapıldıktan sonra evine gönderilmesi kararı alındı. Kısa bir sürenin ardından göğsünde yaşadığı ağrı ve öksürük sebebiyle İslahiye Devlet Hastanesi’ne gitti. Hastaneye gittiğinde Ö.S.’ye Covid-19 testi yapıldı ve testin pozitif çıktığı belirtildi. Kısa bir süre önce anjiyo olduktan sonra evine hasta ziyareti için gelen 47 kişi karantinaya alındı.

9 EVE GİRİŞ VE ÇIKIŞ ENGELLENDİ

Jandarma tarafından 47 kişinin yaşadığı 9 eve giriş ve çıkışları engelledi. Hastaneye gitmek üzere kullanılan araç da dezenfekte edildi ve ardından karantinaya alındı.

Karantinaya alınan 9 evin girişine de karantinaya dair uyarı kağıdı asıldığı belirtildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler