Eğitim

YKS Nerede ve Nasıl Yapılacak? ÖSYM Başkanı Aygün Açıkladı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamalarında YKS hakkında çok önemli değerlendirmelerde bulundu. ÖSYM Başkanı Aygün sınavın nerede ve nasıl yapılacağını belirtti.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 27-28 Haziran’da yapılması planlanan YKS hakkında açıklamalarda bulundu. Halis Aygün açıklamalarında YKS’nin nasıl ve nerede yapılacağını ifade etti.

ÖSYM Başkanı Aygün adaylara sınava girerken maske ve dezenfaktan dağıtılacağını belirterek sınavın salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacağını vurguladı.

ÖSYM Başkanı Aygün’ün açıklamaları şöyle oldu :

MASKE DAĞITILACAK MI?

Adaylara görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. İsteyen adaylar kendi maskeleriyle de sınava girebilecekler. Dezenfektanını yanlarında getirebilecekler. Salonlar ise sınav süresince havalandırılacaktır.

SINAVDA SOSYAL MESAFE NASIL SAĞLANACAK?

Bina girişinde ve içinde adaylarımızın sosyal mesafeyi korumalarını sağlamak için sınav görevlilerimiz tarafından yönlendirilme yapılacaktır. Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacaktır. Salon kapasitesine oranla geçen yıllara göre salonlardaki aday sayısı daha az olacak. Bina ve salon sayısı artışına oranla görevli sayısı da artacak.

YKS STADYUMLARDA MI YAPILACAK?

YKS yaklaşık 2 buçuk milyon adayın gireceği büyük bir sınav. Bu yoğunlukta adayın aynı anda 188 merkezde sınava gireceği düşünüldüğünde; stadyum ve açık havada yapılması her açıdan mümkün gözükmemektedir. Dolayısıyla sınav, okullarda ve üniversite binalarında yapılacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler