EğitimKamu Haberleri

YKS (TYT-AYT) Ertelendi ! İşte Sınavın Yapılacağı Tarih

YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı açıklamalarında çok önemli açıklamalarda bulundu. Saraç açıklamalarında YKS'nin ertelendiğini ifade etti.

Corona virüsü nedeniyle yüzbinlerce öğrenci ‘YKS ertelenecek mi?’ sorusuna yanıt arıyordu. YÖK Başkanı Yekta Saraç’tan beklenen açıklama geldi. Yekta Saraç yaptığı açıklamasında YKS’nin ertelendiğini sınavın 25 – 26 Temmuz’da yapılacağını belirtti. Ayrıca üniversite tatilinin süresi de uzatıldı.

TYT NE ZAMAN YAPILACAK ?

YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapılan açıklamaya göre YKS’nin ilk aşaması olan TYT 25 Temmuz’da yapılacak. Temel Yetenek Testi TYT, Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS’nin ilk aşaması ve 4 yıllık lisans bölümü yani üniversite tercihi (2 yıllık ön lisans bölümleri de dahil) yapılabilmesi için girilmesi zorunlu.

AYT NE ZAMAN YAPILACAK?

AYT yani Alan Yetenek Testi, YKS’yi oluşturan 3 testten biri… 4 yıllık lisans bölümü tercih etmek isteyenler için girilmesi zorunlu olan AYT 2020 tarihi ÖSYM sınav takviminin açıklanmasıyla birlikte belli oldu. Buna göre AYT 26 Temmuz’da yapılacak.

YKS Tarihi Ertelendi
YKS Tarihi Ertelendi
YDT 2020 SINAV TARİHİ BELLİ OLDU?

Yabancı Dil Testi YDT 2020 sınav tarihi, ÖSYM tarafından yapılan açıklamanın ardından belli oldu. Buna göre YDT, 26 Temmuz günü AYT’den sonra yapılacak.

Konu hakkında YÖK Başkanı Saraç açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik.Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak

YKS’yi ise sorulacak sorular ile ilgili, MEB ile uyum içinde şekillenecektir. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsunlar. Daha önce gerçekleştirdiğimiz sınavlar gibi olacak ve YKS 25-26 Temmuz’da yapılacak.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir