Gündem

YKS ve LGS’nin Ertelenmesini Bekleyen Adaylar İçin Sevindiren Gelişme

Son günlerde corona virüsü vaka sayısının artmasından dolayı adaylar ve veliler tarafından YKS ve LGS'nin ertelenmesi bekleniyor. Bu beklentiye Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer'den geldi. Prof. Dr. Başer sosyal medya üzerinden destek verdi.

Corona virüs vaka sayılarının artışı devam ederken 20 Haziran’da MEB tarafından LGS, ÖSYM tarafından da 27-28 Haziran’da YKS uygulanacak. Vaka sayılarının artmasından dolayı sınavların ertelenmesi beklenmektedir. Adayların bu beklentisine Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer açıklama yaparak destek verdi.

SINAVLARA 1 AY ERTELEME

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer yaptığı önerilerde öncelikle sınavların ertelenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca Bengi Başer açıklamalarının devamında sınavların şu an için en az 1 ay ertelenmesi ve vaka artışına göre de, gerekirse tekrar ötelenmesi gerektiğini vurguladı. Bununla bilikte Başer sınav günleri (sınav -+2 saat) sokağa çıkma yasağı getirilmesi gerektiğini savundu.

SİPERLİK KULLANILMASINA MÜSAADE EDİLMESİ

Bununla birlikte Bengi Başer açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Öğrenci ve derslik sayılarının elverdiği ölçüde,her öğrencinin kendi okulunda sınava girmesi, Toplu taşıma hizmetlerinin olabildiğince artırılması Ailelerden sadece bir kişinin öğrenciye refakat etmesi, Okul önünde kümelenmeye müsaade edilmemesi, Sınav gözetmenlerine PCR testi yaptırılması Maskenin öğrenciye yaşatabileceği muhtemel rahatsızlıkları dikkate alarak, sınav esnasında siperliklerin kullanılmasına müsaade edilmesi”

İşte Prof. Dr. Bengi Başer’in paylaşımları:

İlgili Makaleler