Eğitim

YÖK’ten flaş DGS duyurusu: Bir hak daha verildi!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile DGS kaydını yapamayan adaylar bir hak daha verildiğini duyurdu. Adayların kayıt tarihinin bitiş tarihinden itibaren 10 iş günü içinde başvuruda bulunmaları gerektiği bildirildi.

YÖK DGS kaydını yaptıramayan adayların sevineceği flaş bir açıklamada bulundu. Resmi internet sayfasından açıklamada bulunan YÖK kayıt için adaylara ikinci bir hak daha tanındığını bildirdi.

YÖK tarafından konuya ilişkin açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun toplantısında; 2020 YKS ile yerleşen öğrencilerde olduğu gibi, 2020 DGS yerleştirme işlemleri sonucunda;

Bir yükseköğretim kurumuna yerleşen/yerleşecek olan ancak kayıt tarihleri içerisinde çeşitli nedenlerle kayıt yaptıramayan adayların kayıt tarihinin bitiş tarihinden itibaren 10 iş günü içinde yerleştirildiği programın bulunduğu yükseköğretim kurumuna başvurmaları halinde bahse konu adayların mazeretinin ilgili yükseköğretim kurumu tarafından değerlendirilmesine ve mazereti kabul edilenlerin kaydının yapılmasına karar verilmiştir.

İlgili Makaleler