EğitimGündem

YÖK’ten Uzaktan Eğitim Açıklaması ! Tarih Belli Oldu

YÖK Başkanı Saraç yağtığı açıklamalarında uzaktan eğitim hakkında açıklamalarda bulundu. Saraç açıklamalarında 23 Mart Pazartesi uzaktan eğitim kapasitesine sahip olan bütün üniversitelerde dijital imkanlar ile uzaktan öğretim süreci başlayacağını ifade etti.

YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı açıklamalarında uzaktan eğitim hakkında değerlendirmelerde bulunarak eğitimin 23 Mart Pazartesi günü başlayacağını ifade etti.

UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI

YÖK Başkanı Saraç uzaktan eğitim hakkındaki açıklamalarında “Bugün itibarıyla YÖK bünyesinde farklı üniversitelerimizden alanında uzman hocalarımız tarafından oluşturduğumuz Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Komisyonumuz tarafından hazırlanan Pandemi Dönemi Uzaktan Öğretim Uygulamaları Yol Haritası’na Yürütme Kurulumuz tarafından son hali verilmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Uzktan eğitim açıklamalarında “123 üniversitemizde Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) bulunmaktadır. Altyapı konusunda eksiği olan üniversitelerimizin ihtiyaçları da YÖK koordinasyonunda diğer üniversitelerle işbirliği içerisinde giderilecektir. Bu istikamette de planlamalarımız vakit geçirilmeksizin hayata geçirilecektir.” ifadelerine yer veren Yekta Saraç açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Önümüzdeki haftadan itibaren talep etmeleri halinde sistemdeki bütün öğretim elemanlarına eğiticilerin eğitimi olarak da adlandırabileceğimiz ‘Dijital Çağda Yükseköğretimde Öğrenme ve Öğretme’ dersi ve yetkinliğinin dijital imkanlarla verilmesi konusunda tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır.

Yekta Saraç Uzaktan Eğitim Açıklaması
Yekta Saraç Uzaktan Eğitim Açıklaması

İçeriğe destek olmak ve bu alanda çeşitliliği artırmak amacıyla TRT tarafından YÖK’e tahsis edilecek kanal üzerinden daha geniş öğrenci kitlesinin aldığı ortak dersler yayınlanacaktır.

Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içerisinde sürdürmelerinin doğru olduğunu düşünüyoruz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir