Gündem

Yol denetimi yapan Mehmetçiklerimize bombalı bir saldırı!

Suriye’nin Resulayn bölgesinde yol denetimi yapan Mehmetçiklerimize bombalı bir saldırı tertip edilmiş, bu alçak girişimin sonunda 2 askerimiz şehit düşerken, 8 askerimiz de yaralandı. TBMM Başkan Vekili Celal Adan konu ile ilgili mecliste şu açıklamaları yaptı!

MEHMETÇİĞE BOMBALI SALDIRI

Sayın milletvekilleri, Genel Kurulu açarken Suriye’nin Resulayn bölgesinde yol denetimi yapan Mehmetçiklerimize bombalı bir saldırı tertip edilmiş, bu alçak girişimin sonunda 2 askerimiz şehit düşmüş, 8 askerimiz de yaralanmıştır. Tarih boyunca barış ve istikrar getirmek için göğsünü siper eden yiğitlerimiz, cephede ezdikleri hainlerin pusularına da elbette boyun eğmeyeceklerdir.

Bu kutlu Meclis Türk Milletinin sesi, kalbi ve ruhudur. Milletin vicdanını muazzep kılan her acı bu Meclisin çatısı altında da dile getirilmelidir. Büyük milletin büyük Meclisi, işgal kuvvetleri Polatlı’ya dayanmışken dâhi geri adım atmayarak cephede çarpışan Mehmetçik’in yanında durmuştur. Bugün de dünyanın hangi köşesinde çarpışan bir Türk evladı varsa Türkiye Büyük Millet Meclisi onların yanındadır.

Bahara hasret kalmış bir diyara sulh ve selametin mührünü vuran ay yıldızın gölgesinde bütün mazlumları kucaklayan Türk milleti, radikal terörü de bölücü terörü de Suriye’den kazıyarak atacaktır. Bir cemre gibi, bir tohum gibi topraklara düşen şehitlerimizin hatırası ilelebet yüreklerimizde yaşayacak, silah arkadaşları onların devrettiği sancağı daha ileriye taşıyacaklardır. Bundan dostlarımızın da düşmanlarımızın da kuşkusu olmamalıdır. Bu vesileyle Resulayn kahramanları olan Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt ve Uzman Çavuş Oğuzhan Anar’ı rahmetle anıyor, Türk milletine başsağlığı diliyorum.

İlgili Makaleler