Ekonomi

Yolculuk Yapacaklar Dikkat! Şehirlerarası Otobüs Fiyatları Yenilendi!

Kurban Bayramı yaklaşıyor. Memleketine veya tatile gitmek isteyen vatandaşlar yeni normalleşme ile birlikte şehirlerarası yolculuk kısıtlamasının kaldırılması ardından bilet almaya başladı. Bayram yoğunluğu yaşayan otobüslerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yolcu ücreti tavan fiyatlarında değişiklik yaptı. Bu karar 3 ay boyunca uygulanmaya devam edecek.

Tavan fiyatı değişti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylanan tebliğ resmi gazetede yayınlandı. Buna göre 101-115 kilometre arası 70 TL’den 84 TL’ye, 351-400 kilometre arası 115 TL’den 138 TL olarak belirlendi.

Bakanlık tarafından konuya ilişkin açıklama:

“Bu Tebliğin amacı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgınında uygulanan tedbirlerin ve yolcu taşımacılığındaki kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması sonrasındaki yolcu potansiyelinin ciddi oranda artacağı göz önünde bulundurularak, yolcu bilet ücretlerinde fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçilmesi amacıyla, karayolu yolcu taşımacılığı alanında, yayımı tarihinden itibaren üç ay süreyle uygulanmak üzere tavan ücret tarifesini belirlemektir.”

İlgili Makaleler