İşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak!

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına İŞKUR aracılığı ile temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Personel alımı başvuruları e geç 12 Ekim 2020 tarihine kadar, aşağıda İŞKUR’a ait link üzerinden online yapılacaktır. Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı personel alımı için KPSS şartı istenmiyor. Peki, başvuru şartları nelerdir? Tüm ayrıntılar bu haberde…

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı Genel Sekreterlik bugün Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre kamu kurumlarından olan Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına KPSS şartsız, ilköğretim ve önlisans mezunu öğrenim düzeylerinden toplam 6 adet personel alımı yapılacak.

İŞ BAŞVURUSU

3 adet temizlik personeli ve 3 adet güvenlik görevlisi alımı yapılacak olup, başvurular en geç 12 Ekim 2020 tarihine kadar başvurularını yapabilirler. İlan şartlarını taşıyan adaylar; belirtilen tarihe kadar esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

İŞKUR üzerinden hemen online başvuru yapmak için aşağıda, kadrolara göre başvuru ekranına ait linkler verilmiştir.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

1. En az ilkokul mezunu olmak,
2. 18-35 yaş arasında olmak,
3. İşyerlerinin; temizliği, atıklarının toplanması, eşya malzeme ve evrakın taşınması, ayrıştırılması, dağıtımı, vb. işleri yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

1. En az ön lisans mezunu olmak,
2. 18-35 yaş arasında olmak,
3. Özel Güvenlik ve Koruma bölümünden mezun olmak veya 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli özel güvenlik sertifikası ile kimlik kartına (silahlı/silahsız) sahip olmak,
4. Özel güvenlik sertifikası ve kimlik kartının ilan bitim tarihi itibariyle en az 6 ay süre ile geçerli olmak,

BAŞVURU ŞEKLİ:

Adaylar 06/10/2020-12/10/2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden elektronik ortamda başvuru yapabileceklerdir.
Temizlik personeli alımı başvurusu için BURAYA TIKLAYINIZ
Güvenlik görevlisi alımı başvurusu için BURAYA TIKLAYINIZ

KURA BİLGİSİ

Tarih: 20/10/2020 Yeri: Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı

Kura çekimi noter huzurunda ve kamera eşliğinde yapılacak olup, Koronavirüs tedbirleri kapsamında Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Youtube kanalından canlı olarak takip edilebilir.

BELGE TESLİMİ

Kura çekiminden sonra mülakata katılmaya hak kazanan aday listesi www.yokak.gov.tr adresinden yayınlanacak olup adaylar ilan şartlarını taşıyıp taşımadıklarının tespit edilebilmesi amacıyla aşağıda istenilen belgeleri ilan edilecek tarihlerde Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (aslı ile birlikte)

2. İkametgâh Belgesi (E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

3. Adli Sicil Belgesi (E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

4. Erkek adaylar için Askerlik belgesi (E-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

5. Diploma Fotokopisi (aslı ile birlikte)

6. Güvenlik Görevlisi olarak başvuru yapan adaylardan temel eğitim sertifikası ve özel güvenlik kimlik kartı.

SÖZLÜ SINAV BİLGİSİ

Sözlü Sınav tarihi, saati ve yeri ile sözlü sınava katılmaya hak kazanan aday listesi www.yokak.gov.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

Bu duyurular tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup ilgililere herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır.

İlgili Makaleler