Personel Alımı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı sözleşmeli personel pozisyonu için personel alımı yapacağını duyurdu. İlana en az lisans mezunu olanlar başvurabilecek. Peki, başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı uzman kadrosu için personel alımı yapacak. Sözleşmeli pozisyona başvuruda bulunacak olan adayların 2020 KPSS P3 sonuç belgesine sahip olması gerekiyor. Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlar, 2 Kasım 2020 ile 16 Kasım 2020 tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

GENEL ŞARTLAR

Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımak.

İSTENİLEN BELGELER-BAŞVURU ŞEKLİ-YERİ-TARİHİ

1. Başvuru formu (fotoğraflı ve imzalı)

2. Lisans diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin fotokopisi

3. 2020 KPSS P3 sonuç belgesi

4. Yabancı Dil Bilgisi seviyesini gösteren belge

5. Özgeçmiş

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığını gösterir belge Başvurular ilan tarihinden itibaren www.yok.gov.tr sitesinde bulunan başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasından sonra fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte 02.11.2020-16.11.2020 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent/Ankara adresinde olacak şekilde posta ile göndermek. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI

Başvuruların incelenmesi sonucunda geçerli başvuruda bulunan adaylardan, 2020 KPSS P3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, sınav yeri ve tarihi www.yok.gov.tr sitesinde ilân edilecektir. Ayrıca adaylara yazılı bildirim ve tebligat yapılmayacaktır.

DEĞERLENDİRME

Sözlü sınavda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 tam puan alınması zorunludur. Adaylar nihai başarı derecelerine göre sıralamaya tabi tutulacak ve kontenjan sayısı kadar aday alınacaktır.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler