Ekonomi

Yurt Dışı İçim 100 Bin Personel Alımı Yapılacak ! Açıklama Geldi

TMB Başkanı Yenigün yaptığı açıklamalarında geçen yıl yurt dışında 18 milyar dolarlık sözleşme imzaladıklarını belirtti ve bu yıl 20 milyar dolar hedeflediklerini orta vadede 100 bin Türk işçiyi yurt dışına götürmek istediklerini ifade etti.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün yaptığı açıklamalarında geçen yıl yurt dışında 18 milyar dolarlık sözleşme imzaladıklarını belirterek bu yıl ki hedeflerinin 20 milyar dolar olduğunu orta vadede ise 100 bin Türk işçiyi yurt dışına götürmek istediklerini vurguladı.

Yenigün açıklamalarının devamında 2019 sonu itibarıyla toplamda 10 bin 100 projeyi üstlendiklerini belirtti ve 400 milyar dolar ciro elde ettiklerini ifade etti. Konu hakkında Mithat Yenigün’ün açıklamaları şöyle oldu:

100 BİN TÜRK İŞÇİ YURT DIŞINA GÖTÜRÜLECEK

“Geçen yıl yurt dışında 18 milyar dolarlık sözleşme imzaladık. Bu yıl içinse 20 milyar dolar hedefliyoruz. Orta vadede 100 bin Türk işçiyi yurt dışına götürmek istiyoruz” dedi. Sektörün kaliteli iş yapması için düzenlemenin şart olduğunu belirten Yenigün “Çevre ve Şehircilik Bakanlığının verilerine göre 440 bin müteahhit var.

“SIFIR TOLERANS OLMALI”

Mesleğin tanımı yeniden yapılmalı. Firmalar daha sıkı denetlenmeli. Teknik ve finansal kapasitesi yeterli olmayan ve kötü iş yapan sektörden ayıklanmalı. Yabancı ülkelerin şartnameleri var. Bu kurallara uymadan yapı inşa edemiyorsunuz. Bizde de aynısı olmalı. Çünkü Türkiye deprem kuşağında yer alıyor. İşi sıkı tutmalıyız. Sıfır tolerans olmalı”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir