Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Personel Alımı

Yurt Dışında İş Arayanlara Müjde! O Ülke Euro Cinsinden Maaşla Personel Alacak!

Yurt dışında iş arayanlar için Finlandiya önemli bir açıklamada bulundu. Resmi olarak yapılan duyuruya göre Finlandiya Türkiye’den 14 bin 700 personel alımı yapacak. Finlandiya geçtiğimiz günlerde iş gücüne ihtiyaçları olduğunu dile getirmişti. Şartlara uyan ve kabul edilen Türk uyruklu vatandaşlar 2 bin 259 Euro maaşla Finlandiya’da çalışmaya başlayacak. “Dünyanın en mutlu ülkesi” olarak bilinen Finlandiya’nın şartları nelerdir?

Başvuru Şartları

Ülke genelinde Hizmet ve sağlık sektöründeki mevcut ihtiyaca ek olarak yakın bir gelecekte hemşire, sosyal hizmetler uzmanı, yaşlı bakım uzmanı, sağlık personeli ve anaokulu öğretmeni ihtiyacı olduğu gibi 8 bin hemşire ve yaşlı bakım hemşiresi, 2 bin yedi yüz sosyal hizmetler uzmanı ve 4 bin kadar da anaokulu öğretmenine ihtiyaç olduğu vurgulandı. Bu mesleklerin yanı sıra şu kadrolarda da işçi alımı yapılabileceği bildirildi:

  • Kimyasallar,
  • Giyim,
  • Elektronik,
  • Makine ve bilimsel aletler,
  • Tekstil

FİNLANDİYA İŞ BAŞVURUSU DETAYLARI

Buna ek olarak Finlandiya’daki Profesyonel Mühendisler Birliği, mühendis istihdam eden işletmelerin dörtte üçünün işe alım sorunlarıyla karşılaştığını bildirdi. Konu ile ilgili olarak ülkede çalışacak olan vatandaşlara en az yani asgari ücret olarak 2 bin 259 Euro maaş verilecek. Bu maaşın Türk Lirası karşılığı ise kurun durumuna göre değişiyor. Düşük çalışma saatleri, yüksek maaş, sosyal güvenlik katkıları, esnek izin günleri gibi artılarıyla cezbeden Finlandiya’ya iş başvuruları ise Monster ve Eurojobs gibi işe alım sitelerinden veya direkt olarak şirketlere müracaat edilerek yapılabiliyor.

İlgili Makaleler