Gündem

Yurt dışındaki binlerce Türk, Türkiye’ye gönderilecek!

Corona virüsü’nün tüm dünyaya yayılmasının ardından ülkelerin yurt dışındaki vatandaşlarının durumu da merak edilen konular arasına girdi. Türkiye’de de görülen virüs için devlet yetkilileri önemli kararları neticesinde yurt dışındaki Türk vatandaşları Türkiye’ye gönderilecek. Son olarak, Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın yapılan açıklamada Berlin’deki binlerce vatandaşın Türkiye’ye gönderileceği açıklandı.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında artış yaşandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada 18 vakaya ek olarak yeni corona virüsü hastalarının tespit edildiği açıklandı. Ülkede alınan tedbirler her alanda arttırılmaya başlandı. Yaşanan süreçte yurt dışındaki Türklerin durumunun ne olacağı merak konusuydu.

Birkaç bin Türk yarın geliyor

Corona virüsü önlemleri kapsamında açıklamalar devam ederken, ülke dışındaki Türkler hakkında da önemli bir açıklama yapıldı. Bir televizyon programına katılan Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Almanya’daki Türklerin Türkiye’ye gönderileceğini söyledi. Aydın açıklamasında, ”Birkaç bin Türk yarın uçaklarla Türkiye’ye gönderilecek” ifadelerini kullandı. Öte yandan Almaya’da Türkiye’nin uçuş yasağı getirdiği ülkeler arasında yer alıyor. Uçuş yasağı getirilen diğer ülkeler ise şöyle: Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç ve Hollanda.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir