Personel Alımı

Yurtdışında çalışmak isteyen vatandaşlara müjde! O ülke en az 12 bin TL maaşla personeller alacak!

Birçok insan ülke dışında çalışma şartlarını ve yurt dışına gitme imkânını araştırıyor. Almanya’dan yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlara güzel haber geldi. Almanya Avrupa Birliği ülkeleri dışında nitelikli çalışanlara ihtiyaç duyduğunu duyurdu. Almanya’ya giden Türk vatandaşları ülkede en az 12 bin TL kazanacak. Peki, Almanya işçi alım başvuru şartları neler?

Almanya kapılarını Türklere açacağını duyurdu. Yeni istihdam programı hazırlayan ülke gelecek vatandaşlara dil şartında istisnalar gösterirken, iş bulma vizesi gibi imkanlar da sağlayacak. Avrupa Birliği (AB) dışından kalifiye iş gücünün Almanya’ya gelişini kolaylaştırmayı hedefleyen “Nitelikli İş Gücü Göç Yasası”nın yürürlüğe girmesinin ardından ülkeye göçmen alım süreci hızlanacak. 1 Mart 2020’de yürürlüğe girmesiyle birlikte ülkeye giden Türk vatandaşları çalıştıkları işlere de bağlı olarak çok iyi kazançlar elde edebilecekler.

Almanya işçi alımı başvuru şartları nedir?

20-45 yaş aralığında olmak,
Sağlık engeli bulunmamak

Nasıl başvuru yapılır?

 

Adaylar “www.obm-turkiye.com” adresine girip başvuru formunu doldurarak başvurularını yapabileceklerdir. Web sayfasındaki formu doldurmanız gerekiyor. Formu doldurduktan sonra sizden talep edilen evrakları temin etmeniz ve Almanca dilinde evrakların tercümesini yaptırmanız gerekir.

Hangi meslekler öncelikli?

Kabul edilecek meslekler arasında aşçı, inşaat işçisi, hemşire ve IT teknisyenleri de bulunuyor. Hindistan, Brezilya ve Vietnam gibi çok sayıda ülkeden göçmen alımı yapılabilecek.
Gelenlerin meslek eğitimi ve diplomaları tanınacak ve üst seviyede Almanca bilme şartı aranmayacak.
Ülke yeni istihdam planında iş bulma vizesi imkânı da sunacak.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir