Ekonomi

Yurtiçi Kargo’dan adres bilgileri açıklaması!

İstanbul Kadıköy’de maske takmayan bir kadının polis tarafından darp edildiği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Yurtiçi kargo çalışanı personelinin kadının adresini sosyal medya hesabından paylaşmakla tehdit etmesi üzerine kargo şirketinden açıklama gecikmedi.

İstanbul Kadıköy’de Rana Batı isimli bir vatandaşın maske takmadığı için polis tarafından darp edildiği iddia edilmişti. Olay ardından bir Yurtiçi kargo çalışanının kadının adresini sosyal medyada ifşa etmekle tehdit ederek linç çağrısı yaptığı öğrenildi. Olay hakkında Yurtiçi Kargo’dan açıklama geldi.

Kargo şirketi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sistemlerimiz üzerinden cumartesi günü “Rana Batı” ismini sorgulayan şahıs tespit edilmiş ve ilgili kişinin iş akdi feshedilmiştir. Şahsın, ilgili sorgulama ekranında Rana Batı’ya ait hiçbir dataya ulaşamadığı, Rana Batı isminde sahte bir profil oluşturduğu tespit edilmiştir. İlgili personel, bu yöntemle dataya ulaşmış gibi bir algı yarattığını da beyan etmiştir.

İş akdinin feshedilmesi dışında, kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak olup gelişmeler şirketimiz tarafından yakından takip edilecektir/edilmektedir.
Yurtiçi Kargo’da tüm bilgileriniz güvendedir ve bu tarz ihlallere hiçbir zaman göz yumulmamış ve bundan sonra da asla göz yumulmayacaktır. Yurtiçi Kargo TS EN ISO 22301, TS EN ISO 27001 ve TS EN ISO 20000 belgeleri ile bilgi güvenliğini ve iş sürekliliğini garanti altına alan bu üç sertifikaya sahip ilk ve tek kargo şirketidir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

İlgili Makaleler