Eğitim

Yüz Yüze Eğitim Detayları Belli Oldu ! Derslerin Nasıl Verileceği Açıklandı

Okulların açılmasına ilişkin detaylar belli oldu. Okulların açılacağı ilk hafta 21 -25 Eylül'de uyum programı okul öncesi ve birinci sınıflarda 1 gün yüz yüze eğitim şeklinde ders verilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere yazı gönderildi. Bu yazıya göre okulların açıldığı ilk haftada gerçekleştirilecek olan uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul birinci sınıflarda bir gün yüz yüze eğitim yapılacak.

DETAYLAR BELLİ OLDU

Bunun yanı sıra ihtiyaç duyulması halinde okulun fiziki şartları da dikkate alınarak, sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapacağı gibi sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacak.

MEB tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamı sağlanabilecek.

Okul öncesinde ilk hafta 1 gün 30’ar dakikalık 5, 28 Eylül-2 Ekim ve devamında, haftada 2 gün, günde 30’ar dakikalık 5 ders saati eğitim yapılacak.

İlgili Makaleler