Genel

Yüzde 50 indirim yapıldığı duyuruldu!

2021 yılı içme suyu fiyatlarında yüzde 50 indirim yapıldığı duyuruldu. Afyonkarahisar İhsaniye Belediyesi tarafından yapılan bu indirimle suyun metreküp fiyatı 2,25 TL’den 1,20 TL’ye kadar inmiş oldu.

İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen, yapmış olduğu açıklamasında su fiyatlarını düşürdüklerini duyurarak, kararın vatandaşlar tarafından olumlu karşılandığını şu şekilde ifade etti:

SU FİYATLARINDA YÜZDE 50 İNDİRİM

“Bu konuyu gündemimize almıştık. Malum dünyada ve Türkiye’de bir pandemi var. Salgından dolayı ilçemizdeki esnaflar, iş yerleri olması gerektiği gibi çalışamadığını gördük. Bunun yanında ilçemiz istihdamı genelde çiftçilikle sağlanıyor ve bu yıl don ile birlikte maliyetlerin artması ile çiftçilerimiz zorlukla yaşadığını şahit olduk. Bizde karınca kararınca bir karar alarak su fiyatlarını 2.25 TL’den, 1.20 TL’ye düşürdük. Kararın halkımızı hayırlı olmasını dilerim. Vatandaşların geri dönüşü çok olumlu oldu. Bizim sadece tek istediğimiz var içme suyunun maliyetlerini düşünerek bahçe ve hayvan sulamasında kullanılmaması yönünde”

İlgili Makaleler