Ekonomi

Zam Müjdesi Geldi ! O İşçilere Yüzde 21 Zam Yapıldı

2020 - 2022 yılı Toplu İş Sözleşmesi Bursa'nın CHP'li Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile Genel-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Ataklı arasında imzalandı. Bu sözleşme kapsamına işçilerin maaşına yüzde 21 zam yapıldı.

Zam gelişmesi meydana geldi. Bursa’nın CHP’li Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile Genel-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. 2020 – 2022 yıllarını kapsayacak.

AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak sözleşme kapsamında kadrolu 84 işçinin aylık ücretleri arttırıldı. Buna göre işçilerin maaşına yüzde 21 zam yapıldı.

Bu gelişme kapsamında Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Sertaslan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“İşçilerimiz yüzde 21’lik iyileştirme alırken, 1 Mayıs İşçi Bayramında ikramiye ve kadın kadrolu işçilerimiz ise 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde izinli sayılacak”

GEMTAŞ PERSONELİ İÇİN DE İYİLEŞTİRME OLACAK

Tüm bunlarla beraber Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan Gemlik Sosyal Yaşam Merkezi salonunda gerçekleşen toplu iş sözleşmesi töreninde konuşma yaptı. Başkan Sertaslan açıklamalarında Gemtaş personeli için de Temmuz’da toplu sözleşme ile maaşlarına zam yapacaklarını vurguladı.

Başkan Sertaslan’ın açıklamaları çünkü son buldu: 

Daha önce arkadaşlarımız, alamadıkları zamlar yüzünden mahcup duruma düşüyor. Bunun için maaşlar üzerinde iyileştirme gerekiyordu”

Kamuilanlari.com | Ankara

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir