Ekonomi

Ziraat Bankası konut kredisi fırsatını açıkladı!

Bankaların corona virüsü salgını sürecinde 6 ay ödemesiz 10 bine kadar kredi desteklerinin yanında kontrollü sosyal hayat döneminde de kredi sağlayacaklar. Ziraat Bankası bu süreçte talepte bulunan vatandaşlara uygun finansmanlı konut kredisi sağlacak. Bu kapsamda vatandaşlara düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacak.

Bu sene içerisinde ev sahibi olma hayali kuran binlerce vatandaşa müjde geldi. Kontrollü sosyal hayat döneminde vatandaşlara kamu bankalarından uygun finansmanlı krediler sağlanacak. Ziraat Bankası birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sağlayacak.

Üç ilde 750 bin TL’ye kadar kredi

İkinci el konutlar için ise 15 yıl vade ve aylık yüzde 0.74 faizli kredi imkanı sağlanacak. İstanbul, Ankara ve İzmir krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılacak. Kredi kullanımı için yüzde 10 gibi düşük peşinat gerekecek.

Ziraat Bankası tarafından sağlanan konut kredisi başvuru işlemlerini şubelerden ve ya resmi internet siteleri üzerinden bilgi alarak gerçekleştirilebilir.

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİ HESAPLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler