Ekonomi

Ziraat Bankası Tarafından Vatandaşlara Nakit Desteği ! Faiz Oranları Değişti

Ziraat Bankası tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve kredi faiz oranlarında düzenleme yapıldığı belirtildi. Faizlerin değişmesi kapsamında ihtiyaç kredisinde tablo yeniden belirlendi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafından bir açıklama yapılarak ihtiyaç kredisine başvuruların devam ettiği ayrıca kredi faiz değişikliği yapıldığı vurgulandı. Banka tarafından yapılan açıklamada yeni faiz oranları ile kredi hesaplamasına yer verildi.

“Sosyal Hayatı Destek Kredileri Ziraat’te” başlığı ile yayımlanan kredi destek paketinde vatandaşlara 0,69 faizle ihtiyaç kredisi verilecek. Verilecek ihtiyaç kredisinde bu faiz oranı, sadece anlaşmalı bankalardan yapılacak alış verişlerde geçerli olacak.

Değişen kredi faiz oranı ise anlaşma dışı markalardan alınacak Mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev tekstil, bisiklet, çeyiz, seramik, kapı, pencere sistemleri için geçerli olacak. Kredi faiz oranı 0,99’a çıkarıldı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada “Küresel pandemiden normalleşme sürecine geçiş doğrultusunda sosyal hayatın canlanması ile müşterilerimizin oluşacak finansman ihtiyaçlarının uygun şartlarda karşılanmasının yanı sıra yerli üretim yapan firmaların desteklenmesi amacıyla Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi ve Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi Paketi sunmaktayız.” ifadelerine yer verildi.

KREDİNİN DETAYLARI

Kredi kapsamında 60 aya kadar vade sağlanacağı belirtildi Kredinin detayları ise şöyle oldu:

Asgari kredi limiti 3.000 TL, azami kredi limiti ise 30.000 TL’dir.

Cep Telefonu, Bilgisayar ve Tablet alımları krediye konu edilemeyecektir.

Satıcı firmanın Bankamız müşterisi olması esastır.

Detaylı bilgi için şubelerimize başvurabilirsiniz.

Banka gerekli görülmesi halinde kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

0,69 FAİZLİ KREDİ HESAPLAMA

10 bin TL kredi çekecek vatandaşlar 60 ay boyunca her ay 212,16 TL taksit ödemesi yapacak. 60 ayın sonunda vatandaş, bankaya toplamda 12 bin 729 TL ödemiş olacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Kredi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını Ziraat Bankası şubelerine yapacaklardır.

İlgili Makaleler