Gündem

Ziraat Bankasında Erişim Sorunu! Banka’ dan Önemli Açıklama!

Geçtiğimiz hafta Akbank mobil ve bankacılık kartında problem yaşanmasının ardından son 2 gündür Ziraat Bankasına erişim yapılamıyor. Bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek isteyen müşteriler 2 gündür “Geçici süre için işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” bildirimi alıyor. Devam etmekte olan sistem arızası için siber saldırı iddiaları Ziraat Bankası müşterilerini endişelendirmeye devam ediyor. Peki arıza ne zaman giderilecek? Banka, resmi sosyal medya hesabı üzerinden önemli bir açıklama yaptı.

Beklenen açıklama geldi

Ziraat Bankası müşterileri 2 gündür bankacılık sisteminde problem yaşıyor. Ziraat Bankası müşterileri “siber saldırı” iddiaları karşısında endişeli. Daha önce aynı sistem arızasını Akbank’ın yaşaması üzerine siber saldırı iddiaları güçlendi.

Ziraat Bankası sosyal medya üzerinden beklenen açıklamayı yaptı. Açıklamada:

” Değerli Müşterilerimiz; Ziraat Mobil’de yoğunluk kaynaklı kısmi erişim sorunları yaşanmaktadır. İşlemlerinizi diğer kanallarımızdan sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gerek servis sağlayıcılarımızla gerekse teknik birimlerimizle sorunu en kısa sürede gidermek için çalışıyoruz. Yaşanılan erişim sorunu için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

İlgili Makaleler