Gündem

Zonguldak Valisi Bektaş Açıkladı: Corona Virüs Herkesi Alarma Geçirecek Seviyede

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, corona virüs nedeniyle meydana gelen ölümlerin sayısının 5 olduğunu belirtmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Güncel sayıların oldukça korkutucu seviyede olduğunu ve herkesi alarma geçirecek kadar yüksek olduğunu vurguladı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Ereğli ilçesinde üretilen maske ve diğer tıbbi malzemeleri inceledi ve Zonguldak’ta corona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 5 olduğu hatırlatılan Vali Bektaş, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Alınan tedbirlere harfiyen uyulması gerektiğini söyleyen Vali, herkesi alarma geçirecek kadar yüksek vaka ve ölüm sayısı olduğunu belirtti.

Vali Bektaş,”Bizim de burada oluşturduğumuz bir bilim kurulumuz var. Hocalarımız ile konuştuk. Zonguldak olarak Türkiye ile paralel gidiyoruz. Türkiye’de ne kadar sorun varsa bizde de o kadar sorun var. Sorun asla hafif bir sorun değil. Ben Ereğli’ye baktım. Çok şükür burası biraz daha temiz gözüküyor. Ancak bu görüntü ile gerçek aynı olmayabilir. Çoğunlukla olmuyor. 1 hafta önce Zonguldak da temiz görünüyordu. Bir hafta sonra Ereğli’ni nasıl görüleceğini bilemeyiz. Kurallarımız belli. Sosyal mesafe dediğimiz bir şey var. Kalabalıktan işin doğrusu sokaktan uzak duracağız. Koruyucu önlemlerimizi alacağız. Olası vakaları toplumdan izole edeceğiz” diye konuştu.

SIKINTI VAR VE RAHAT DEĞİLİZ

Herkesin tedbirlere uyması gerektiğini ve kimsenin rahatlamaması yönünde açıklama yapan Vali Bektaş, şöyle devam etti:

“Bu işten korunmuş hiçbir sokak, hiçbir ev, hiçbir köy ve hiçbir mahalle yok. Ne kadar yok sayarsanız yarın sorunu bir o kadar ağır yaşarsınız. Türkiye’nin en büyük çabası, sorunu en hafif şekilde atlatabilmek. Başarabilecek miyiz? Hep beraber göreceğiz. Ne kadar kurallara uyarsak başaracağız. Ne kadar uymazsak başaramayacağız. Sayılara takılmayın. Şunu söylüyorum. Mevcut sayılar tüylerimizi diken diken edecek seviyede. Her birimizi alarm seviyesine geçirecek seviyede sayımız var. Bunu bilin buna inanın yeter. Ben bugün buraya çıktım geldim. Sıkıntı var. Rahat değiliz. Sizin de sıkıntınız olsun. Hiç kimse rahat olmasın. Bugün akşam şimdi Ereğli patlayabilir ve herkes kaçacak yer arayacak hale gelebilir. Hiç kimsenin garantisi yok arkadaşlar. Bu yayılması müthiş hızlı olan bir mikrop.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir