Gündem

8-9 Haziran Nöbetçi Noterler Listesi! Türkiye Noterler Birliği Açık Noter Sorgulama

Ramazan Bayramının sona ermesinin ardından vatandaşlar resmi işlemlerini halletmeye çalışıyorlar. Bu kapsamda Nöbetçi Noter uygulamasından faydalanmak isteyen vatandaşlar için 8 Haziran Cumartesi ve 9 Haziran Pazar günü açık olacak olan Nöbetçi Noterlere dair bilgi veriyoruz. 

8-9 HAZİRAN NOBETÇİ NOTER LİSTESİ

Nöbetçi noter uygulaması vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Özellikle devlet kurumlarında ile özel sektörde hafta içi çalışan ve izin almakta zorlanan vatandaşlar nöbetçi noter sistemi sayesinde işlerini kolayca tamamlıyorlar.

Türkiye geneli başlatılan nöbetçi noter uygulaması ile her şehirde belirli sayıda noter Cumartesi ile Pazar günleri hizmet veriyor. 

Nöbetçi Noter uygulaması haftaiçi çalışan, mesai saatleri içinde yoğun olan personeller ile hafta içinde işlerinden dolayı Noter işlemlerini halledemeyen vatadanşlar için Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği tarafından ortak olarak yürütülüyor.

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA

Bulundukları şehirlerde nöbetçi olarak hafta sonu hizmet veren noterlerin listesini öğrenmek isteyen vatandaşlar Türkiye Noterler Birliği’nin internet sitesi üzerinden bu sorgulamayı yapabilirler.  Vatandaşlar bu sayfa üzerinden bulundukları il ve ilçeye göre arama yapıyorlar. Sonuç gösterme ekranı da o ilçeye yakın en yakın noterin adresini gösteriyor. 

Türkiye Noterler Birliği’nin internet sayfası üzerinden Nöbetçi Noter Sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir