GündemÖnemli Başlıklar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim? İstek ve Dileklerimi Nasıl İletebilirim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için 3 farklı yol kullanabilirsiniz. Bu yöntemler Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı birimlerine ait olan telefon numaraları, CİMER ve klasik posta yöntemidir. Cumhurbaşkanına ulaşmak için en garanti yöntem olarak ise sizlere CİMER’i önermekteyiz. Her türlü ihbar, istek, görüş, öneri ve şikayetlerinizi CİMER başvurusu ile bildirebilirsiniz. Ayrıca bilgi edinmek istediğiniz bir konu var ise bu işlemi de CİMER başvurusu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Cumhurbaşkanına Telefonla Ulaşma

Cumhurbaşkanına cep telefonu ile ulaşmak için 0312 525 55 55 numarasını kullanabilirsiniz. Bu numara Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı santral numarası olup sizin istek, dilek ve şikayetlerinizi dinlemektedir. Dileyenler 0312 525 58 31 numarası üzerinden faks olarak da istek, dilek ve şikayetlerini bildirebilirler. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Paris’te gerçekleştirdiği bir konuşma esnasında ulaşım ile ilgili problemleri aktarılabilmesi amacıyla öncelikle dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a ait olan 0532 218 47 77 numarasını paylaşmıştır. Ardından bir sürpriz daha yaparak kendisine ait olan 0533 748 32 54 numarasını CNN Türk canlı yayını esnasında paylaşarak vatandaşlardan gelecek olan talep, sorun ve dilekleri dinleyeceğini açıklamıştır. Erdoğan’ın kişisel telefon numarası olan bu numarayı açıklaması danışmanları tarafından şaşkınlıkla karşılansa da dileyen herkes bu numara üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iletişim kurabilir.

Paylaştığımız numaralar dışında Cumhurbaşkanına dolaylı yoldan ulaşabileceğiniz numaralar;

•    Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri: 0312 470 12 00

•    Devlet Denetleme Kurulu: 0312 470 25 00

•    Cumhurbaşkanlığı Basın Danışmanı: 0312 470 20 68

Posta Göndererek Cumhurbaşkanına Ulaşmak İçin:

Posta kullanarak Cumhurbaşkanı iletişim kurmak için gerekli adres Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara adresidir. Her ne kadar eski tip iletişim yöntemi olarak posta sistemi kullanılsa da Cumhurbaşkanı ile iletişim kurmak için sıklıkla tercih ediliyor. Cumhurbaşkanına iletmek istediğiniz mesajı yazarak zarfın içine koyunuz. Ardından sağ alt köşeye sizinle paylaştığımız adresi, sol üst köşeye ise gönderen kişinin adresi yazılarak PTT şubesine gitmelisiniz. Ardından posta işlemi için gerekli olan ücreti PTT’ye yatırarak mesajınızı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)

CİMER bilişim ve iletişim hizmetlerini kullanarak Cumhurbaşkanlığının vatandaşların istek, dilek ve şikayetlerini bildirebildiği bir platformdur. Cumhurbaşkanına ulaşmak için sıklıkla kullanılan CİMER’e Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet eden yabancılar ve mavi kart sahipleri başvuru yapabilir. Başvurular ise telefon, internet, mektup, faks ya da şahsen yapılabilmektedir. CİMER’e dilediğiniz her alanda soru, sorun, görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

CİMER Online Başvurusu ile Cumhurbaşkanına nasıl ulaşırım:

CİMER internet üzerinden başvuru iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine ait internet sitesi üzerinden başvuruyu yapmaktır. İkinci yöntem ise e-devlet üzerinden başvuruyu yapmaktır. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine ait internet sitesi üzerinden başvuru yapmak için;

•    www.cimer.gov.tr adresini tarayıcınıza yazarak gidin.

•    Ana sayfada yer alan “Başvuru Yap” kısmında yer alan formu doldurun.

•    Belirtmiş olduğunuz telefon numarasına onay kodu gelecektir. Onay kodunu girip onayladıktan sonra 3 adımlı bir formla karşılaşacaksınız.

•    İlk adımda sizden kimlik bilgileriniz, eğitim durumunuz, geri dönüş için e-posta adresiniz ve başvuru türünüz (İstek, görüş, öneri, ihbar, şikayet veya bilgi edinme hakkı) istenmektedir.

•    İkinci adımda ise en fazla 1500 karakter kullanacak şekilde mesajınızı açık, net ve kısa bir şekilde yazmanız istenmekte. Ayrıca bu adımda eğer eklemek istediğiniz görüntü ya da dosya var ise eklemeniz istenmektedir.

•    Son adımda ise başvuruyu tamamla adımı yer almaktadır.

Gerekli tüm bilgileri girdikten sonra mesajınızı CİMER’e gönderebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta mesajınızda davaya neden olabilecek hakaret, kötü söz, küfür gibi sözcüklere yer vermemelisiniz. Ayrıca ek olarak yüklenen dosyalarda müstehcen görüntüler yer almamalıdır.

CİMER E-Devlet Başvurusu

E-devlet üzerinden CİMER başvurusu yapmak için öncelikle e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet sistemine PTT aldığınız şifre ile, mobil imza ile, e-imza ile, T.C Kimlik Kartı ile ya da internet bankacılığı ile giriş yapabilirsiniz. Ardından arama kısmına “Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi” yazarak Cumhurbaşkanlığına ait Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi sistemine yönlendirileceksiniz. Bu sayfada yer alan “Uygulamaya Git” butonuna tıklayarak yukarıda belirttiğimiz 3 adımlı forma kimlik bilgileriniz dolu şekilde ulaşabilirsiniz. Bu aşamadan sonraki adımlar yukarıdaki işlemlerle aynıdır. E-devlet ile CİMER başvurusu yapmanızın avantajı başvuru esnasında doldurmanız gereken bilgilerin birçoğunu sistemden otomatik olarak çekerek sizi form doldurma sorununda kurtarmasıdır.

CİMER’e Mektupla Başvuru

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine mektupla başvurularda mektubunuzu Başbakanlık, Bakanlıklar, Valilikler veya Kaymakamlıklarda yer alan Halkla İlişkiler Bürosuna teslim etmeniz gerekmektedir. Mektubunuzda mesajınızı açık ve net şekilde belirtip bir zarfın içerisine koymalısınız. Zarfın üzerinde ise başvuruyu yapan kişinin adı, soy adı, ikametgah adresi, telefon numarası ve imzası yer almalıdır.

Telefon ile CİMER’e Başvuru

CİMER’e cep telefonu ile başvuru yapmak için yapmanız gereken tek şey ALO 150’yi aramak. ALO 150’yi arayan kişilerden CİMER personeli kişisel bilgilerini (T.C Kimlik numarası, Anne kızlık soyadının ilk ve son harfleri) talep etmektedir. Gerekli bilgiler alındıktan sonra kişinin mesajı dinlenerek CİMER başvurusu tamamlanacaktır. ALO 150’yi aramak ücretli olup ücreti sabit bir telefon hattı ile aynıdır. Yani konuşma paketine sahipseniz ALO 150’yi aradığınızda sadece konuşma paketinizde yer alan dakikalar harcanacaktır. Bunun dışında ekstra bir ücret alınmamaktadır.

CİMER Başvurularında Kimlik Gizlemek Mümkün Mü?

CİMER başvurularınızı kim olduğunuzu bildirmeden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında başvuru türünü ihbar olarak düzenleyen kişiler kimliklerini gizleyerek ihbarlarını gerçekleştirebilirler. Kimlik bilgilerini gizleyerek ihbar başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin başvuruları standart başvuru süreciyle aynı işlemektedir. Kimlik bilgilerini gözlemek isteyen kişilerin tek yapması gereken şey “Kimlik bilgilerim gizlensin” yazan kutucuğu işaretlemektir. Bu işlemi gerçekleştirirseniz kimlik bilgilerinize hiçbir şekilde bir başkası erişemez. Kimliğinizi gizleyerek yaptığınız başvurular sonucunda cevaplar ise formda belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gelmektedir.

CİMER Başvuru Takibi

CİMER başvurularını takip etmek için başvuru işlemi tamamlandıktan sonra sistem tarafından size verilen CİMER sayısını bir yere not almalısınız. Bu sayıyı kullanarak www.cimer.gov.tr adresine gidip ana sayfada yer alan “Başvuru Sorgula” sekmesinde yer alan formu doldurup başvuru işleminde olduğu gibi cep telefonuyla onay işlemini gerçekleştirmelisiniz. Ardından CİMER sayısını belirtilen yere girerek başvurunuzun takibini gerçekleştirebilirsiniz.

CİMER başvuru takibini e-devlet üzerinden de gerçekleştirmek mümkündür. E-devlete giriş yaptıktan sonra Cumhurbaşkanlığı hizmetlerinden olan “Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvuru Sorgulama” seçeneğine tıklayarak başvuru takibinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

CİMER’e Yapılan Başvuru İptal Edilir Mi?

CİMER başvurularının iptali mümkün olup iptal işlemi için yeni bir CİMER başvurusu yapmanız gerekmektedir. İstek ve öneriden vazgeçilmesi, şikayet edilen durumun çözülmesi, mesajın içeriğinde sorun olması gibi çeşitli durumlarda CİMER’e yapılan başvuruları kişiler iptal etmek isteyebilir. İptal talebinde bulunmak için yapmanız gereken şey yeni bir CİMER başvurusu yaparak iptali istenen başvurunun tarih ve sayısıyla birlikte iptal talebini mesajda belirtmek. Mesajınız CİMER personeline ulaştıktan sonra iptalini talep ettiğiniz CİMER başvurusu iptal edilecektir.

CİMER Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yayımlanır?

Çeşitli yollar kullanılarak CİMER’e yapılan başvuruların cevaplanması 3071 Sayılı Dilekçe Hakkı Kanuna göre 30 gün ve 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununa göre ise 15 iş günüdür. Bu süreç içerisinde Cumhurbaşkanına ulaşmak için gönderdiğiniz CİMER başvurularının yanıtı size e-posta aracılığıyla gönderilmektedir. Eğer belirtilen süreler içerisinde başvurunuza herhangi bir cevap alamazsanız yaptığınız başvurunun durumunu öğrenmek için yeni bir CİMER başvurusu yapabilirsiniz. Ya da bu durum karşısında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak hakkınızı arayabilirsiniz.

Kaynak: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

67 Yorum

  1. Sayın cumhur başkanım ben 4 yıldır İBB den sosyal yardım kartı aliyodum bu ay kestiler sonuçta durumm olamadığı için aliyodum lütfen yardımcı olun 2 çocuğum durumm yok

  2. Elizi ayaginizi öpüyün nolursun beni bu derden kurdarin banka borcu var bana yardım edermiziniz

  3. Sayin cumur baskanim allah seni basimizdan eksil etmesin bu memleke yaptigin hizmetleri görmiyen ya kördur ya sagirdir bunu bilki allah hep seninledir bu memleketin hayinleri bitmez senin yaptiklarin allah korkusu olan bilir buda allahhin bir mukafatidir senin yaptiklarin kulda unutmaz allahta edebiyen bu miletin kalbindesin gelecek nesiller icin unutulmuyak bir
   Lider siniz

  4. Allah için Filistin’e yardım edin lütfen haykirin böyle Bir dünya Yok biz böyle duramayiz Yeter artık

  5. Allah İsrail’i kahru perişan etsin inşallah Yeter durdurun Yeter ne gerekiyorsa şöyle susma susmayın

 1. Sayin cumurbaskanim oncelikle sizi cok seviyorum,baskanim ben 30yasindayim ,10ildi turkiyede yasiyorum ,2cocugum var,biri turkiyede dogdu,ben azerbaycan vatandasiyim miletimide cok seviyorum,cumurbaskanim ilham Aliyevide cok seviyorum,ama turkiye bagliyim artik abim tc vatandasidir, anemde turkiyede babamda,cocuklarimda,size yalvariyorum bize tc vatandasligi verin,sizi cok seviyorum,aylem be cocuklarimda sizin hayraniniz

  1. Sayın cumur başkanım Madi durumum zayıf bankalara 40. 000 tl borcum var 26 yıldır evliyim çocuğum yok eşim hasta çok zor durumdayım cifciyim 54 yaşındayım gün luk zor ekmek buluyorum bana yardım edin allah sizlere yardım eylesin tel 05375232810

  2. Yüksek sayın cumhurbaşkanım erhaba nasılsınız iyisiniz sayın genel başkanım 6 nüfuslu bir aileyiz kirada oturuyoruz sizden bir yardım talebi bekliyoruz Şanlıurfa’da oturuyorum şu anda bir iş güç yok boştayım çalışmıyorum benden nefes darlığı gör Şit astım var çocuklarıma bakamıyorum lütfen lütfen lütfen Allah için özlem’dir yarın

 2. Selamun alykm sayın başkanım biz iki engelli kardeşiz kardeşimin engeli%80 Benim engelim %50 sizden allah rızacı için yardım işitiyorum evimiz kira şimdiden allah’a emanet olun

  1. ben adanadan burhan arslan 4 cocuk babasıyı madi sıkıntılarım var bana yardımınısı istiyorum sayın cumurbaşkanım receptayıp erdoğoan adana seyhanda oturuyorum allah seni başımızda eksik etmesin cumhrbaşkanım numaram 0539 584 46 92 işim yok yardımınızı telep ediyorum

  2. Sayın cumhurbaskanim nafaka mağduruyum ve tayzik hapisi gelecek ve ikinci evliliğimi yaptim iki tane çocuğum var ben içeri girersem ailem ne olacak kim bakacam ve ilk eşim hayat yaşıyor ben evime ekmek götürmek için her iş yapıyorum sizden yardım bekliyorum

 3. Sayın başkanım size çok ulaşmak istedim ama Ullaşamadim bana yardımcı olun kızım için daha önceden sosyal hizmetlerinden her maaş alıyordum şimdi kesildi kızım hasta böbreklerinden tedavi görüyor babası böbrek hastasiydi medet etti benim kimsem olmadığı için ikinci evliliğimi yaptım ondanda ikitane oğlum var eşimin işi yok inşaatçı ben kırda oturuyorum eşimde ölen eşinden iki kızı var toplam 5 çoçuk 3 okuyor 2 kişi küçük zor durumdayız bize yardim edin 6 aydır kiram ödenmedi benim sizden işteyim başkanım bana bir maaş bağlanması istiyorum çoçuklarimin ihtiyaçlarını bile karişayamiyorum allah rızası için edin bana benim kızım zaten devlet koruması altında yardımcı olun

 4. Selamun aleyküm sayın başkanım biz engelli kardeşiz kardeşimin engeli%80 benim engelim %50sizden allah rızacı için yardım işitiyorum evimiz kira kardeşimin ayağında kemik erimesi var ve sskya borcu olduğundan dolayı hastaneye gidip muayne olamıyor ve engelli maaşında alamıyor şizden beze allah için yardım işitiyoruz

 5. Selamu aleyküm sayin abilerim. Sayin büyüklerlerim ben Türkmenistan vatandaşiyim İstambuldayim kendim. Ben 32 yaşimdayim kronik hepatit b karaciğer seroz hastaligina yakalandım. 2 çoçuklarim var 2 de yetim yegenime bakiyorum. Ayni hastalikla babami ablami annemi peş peşe kayip etdim ayni hastalikla kayb etdim. Kimi kimsem yok yardam isticegim kimsem kalmadı. Bana karaciğer nakli için yardam etmeginizi rica ediyorum lütfen Allah rizasi için bana yardam edin sayın Abilerim sayin büyüklerim. Tel numuram 0552 486 9804 Allah rizasi için bana yardam edin lütfen. Çoçuklarim için yardam etmeginizi rica ediyorum lütfen 🙏🙏🙏🙏🙏

 6. Başkanim ne olur bizede yardim edin evim kira 3 çocuğum var eşim tek çalışıyo yetistiremiyoz elektrik su dogalgaz faturalarim birikti ödıyemıyoruz Allah rızası için bizede yardim edin dogalgazim 3aydir kesik küçük tupde yemeklerimi yapiyom çok zor durumdayım küçük çoçuğum var bez ve mamasını alamiyom 20 yıldır sıkıntı cekiyom yardım ıstıyom

 7. Selamünaleyküm Sayın Başbakanımız Tayyip Erdoğan sizden yardım bekliyorum tüm müslümanlara ve Hindistan’daki Müslümanları Bebeğim ben leke Müslümanlara Uygar Türkleri ve Hindistan’da zulmu dur durum Yemen de ki açlıktan ölümleri dur durum ne olur Sayın Tayyip Erdoğan Allah’tan sonra sizden yardım bekliyorum Allah razı olsun sizden

 8. MERHABA SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN CUMHURBAŞKANIM BEN YABANÇİYIM TÜRKMENİSTAN GİRİŞ ÇİKİŞ YAPTİM ONAY VERMEDILER TÜRK VATANDAŞ OLMAK ISTIYOM TÜRK VATANDAŞ KOÇAM İMAM NIKAHLIYIZ OTURMAM YOK KAÇAK DURUMDAYIM 1 YAŞ OGLUM VAR KİMLİK ALAMIYOZ HASTANEYE KONTUROLARINA GIDEMİYOZ ÇOK ÇARESIZIZ LÜTFEN SESİMİ DUYUN SİZE YALVARYOM HER YERE BAŞ VURDUM GITTIM MUHTAR DAN BAŞLADIM BELEDYE KAYMAKANLIGA VALİLİĞİ NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE CİMERE HER YERE BAŞ VURDUM KIMSE YARDAMÇİ OLMADI ALLAH RİZASİ İÇİN SESİMİ DUYUN SİZE ÇOK ÇARESIZIZ LÜTFEN SESİMİ DUYUN SİZE YALVARYOM

 9. Efendim bu korona virüsten dolayı işsizim maddi durumum yok bana yardımcı olabilir misiniz bi iş imkanı sağlarsanız size minnettar olurum şimdiden teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum

 10. Bakanım benim kocam 4 aydır işsiz 3 cocuk ev var diye babadan kalma belirtmiştim 2 Cocugum özel 9 yasında kız kucuk kızım gecen sene svo hastalığı yani kısmen felç geçirdi bir bucuk ay hastanede kaldı tedavisi devam ediyor 14 yasındakı oğlum 4 yasından havale gecirdi nasıl bir milletiz biz sosyal yardıma basvurdun reddedildi ev karın doyurmuyormu 3 cocuk işsiz lik parası yok gelir yok neden sevinmiştim dedim faruramızı biraxolsım rahatlarız napalm bakanım soyleyın benim gecen sene felç geçiren kızımın beslenme aye ihtiyacı var tok acın halınden neanlar nasıl devlet nasıl bir bir insanız ev olana yardım yok alın evı bana aylık balayın bakanım adam kara kara düşünüyor iş yok bulamıyor ben bir anneyim yarın ne pişircem diye sabaha kadar uyku girmiyor gözüme Allah kimseyi zor durumda bırakmasın bunları zaten boşuna yazdım kaçtane msj attım olumlu donen olmadı ama gelecekten bir anne olarak yüregümdeki sızıyı anlamayamazsınız sosyal yardım böyle ihtiyacı olana böyle yardım ediyor yazık

 11. Sayın cumhur başkanıma ben typ okullarda temizlik görevlisi olarak çalışıyorum bu zor süreçte pandemide de çalıştık fakat haziran 20 de sözleşmemiz sona erdi okullar açıldığında temizlik görevlilerine daha çok görev düşüyor bu süreçte lütfen işimize süreklilik istiyoruz

 12. Bizler typ okullarda temizlik görevlileri olarak çalışıyoruz haziranda sözleşmemiz sona erdi bizlerde bu zor süreçte pandemide görevimizin başındaydık okullar açıldığında temizlik görevlilerine daha çok iş düşecek bu yüzden bizler de 4D statüsünde sürekli olarak çalışmak istiyoruz işsiz kalmak istemiyoruz

 13. Selamun aleyküm bizler okullarda temizlik görevlileri olarak çalışıyoruz typ den pandemide bizler de görevimizin başındaydık haziran 20 de sözleşmemiz sona erdi bizlerde 4d statüsünde sürekli olarak çalışmak istiyoruz işimize süreklilik istiyoruz kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz lütfen sesimizi duyun artik

 14. selamunalekum cumhur başkanım senınle tam 4senedu ulaşamıyorum ulaşamadıgımdıye pıskolecım bozuldu ben olmeden bu işimi duzetmemlazım tapu dayırelerde ve gasosturalarda ve annemın ne dogum tarıhı var ne olum tarıhı var benden mıras kacırmak ıcın yok etmışler nufuste cıkmıyor mahkeme actım hakımde bulamadı benım annem dunyaya gelmemiş ben nasıldunyaya geldım annemnasıl dunyaya gelmış bunu duzelmesını ıstıyorum bızı mıras almasınlar dıye yok etmışler ayrı boba anemede nufusten cıkmıyor boba annemın bobasının ustunde degıl mıras almayalım dıye ben nufuse gıtım ahmet cevre dedem olur boba annemın bobası olur nufusten aldıgım evrakta ıkı oglu yazıyor velıye dıye kızı yok gorunuyor benım bobam ın annesı kımyok olmuş mıras almasınlar dıye bu oyunu oynamişlar elımde nufus evragı var ısbatım var 7i kardeşiz bıze mıras vermemek ıcın bu oyunları oynamışlar nufusta ve tapuda ve gasosturada ve ankaradakı arşifte dedılerkı bana ahmet cevre kızına 12parca tarladanda vermış dedıler gıt arac tapusundan cıkarttırdedıler araca tapu dayıresıne geldım arşifdekı adam cankırılıydı arac tapusuynan goruşurken bende ordaydım eşitim arac takı mudur unen konuştuklarımı duydum kulaklarımla halen yok dedı bana ıstanbula geldım kardeşlerıme anlatım cok cok uzulduler bız nereye ev yapalım dıye aglaştık uzuntusunden kanser oldu öldu beledıye bakıyordu bız de yardım edıyorduk ablamda hıcbır hasdalıgı yokken kapkırızı gecırıverdı 6kere kap kırızı gecırdı dr emşerıler masac yaparken öldu bız canakkale şehıtlerındenız bızım soyumuz yok şehit 5kardeş varız dunyada onun ıcın kımselerı yok haklarımızı paylaşmişlar hırsızlıkla edevletı aldımdı baktım bırgun şasırdım mıras kaldıgını yazıyordu geldım memlekata ıcınde fırafık evde bır oturuyor bur kımın dedım velıye cevrenın dedı amandedım benım bobaannemın yerı dedım şu anda satılıyor ben satılmasını ıstemıyorum cunkı hep satıp yemış engel oldum temıze gonderdım benı oldurecegım dıyor benım hakımı yemeye alışmiş lar benı tetık edıyor senın bu koyde ne işin var dıyor koye koymuyor kocanın koyune gıt dıyor benım bobam okoyde dogdu bende duydum dıye yapıyor haklarımızı satıp yıyorlar cehriye cevre satılmiş cevre ben ona dedımkı bızım yer aslında sıze duşmezdedım kanunu bıldıgım ıcın bobamın ustunde yerlerımız var ama yaylaya yakın ev olmaz kımseler yok camdan başka yaşanmaz oralarda 4tane tarlamızı satmış kendısı soyledısatıgı yerlerkarabuk yolun oltında ve yolun ustundeydı ben oralarda hakımızın oldugunu oldugunu bılıyordum bunun gızlı satacagımızın hıc aklımıza gelmedı 2senedu cıme yazı yazıyorum bız korışmayız dıye cevap gelıyor arac cumhurıyet savcılıgın gonderdık dıyorlar kastamonuya gonderdık dıyorlar başka bırşey yapamayız dıyorlarhakıme karışamayız dıyorlar belkı dogrudur başkanimiza iletın dıyorum burası bıze ayıt satılmasını ıstemıyorum yüzeli senedu kulanıyorlar artık bızım hakımız bız kulanalım dosyayı temıze gonderdım cumhurbaşkanım recep tayyip erdogan senı cok taktır edıyorum sende dedem gıbı vatanını cok cok seviyorsun senden allah razı olsun herkese zapcıkıyorsun yardım edıyorsun banada arkamda dur bobam gıbı mırasımızı ortaya cıkarıver kı ben sagıken yetımler var mırasımıza ev yapıvereyım de senın sayene gozum acık gıtmesın sana cok cok do ederım hafızın torunuyum ben bırşey yapamıyorum aklı başinda benım bende hırsızlarnan nasıl baş edeyım edemıyorum yetımlere yardımcı ol yalvarıyorumsana bırkızın kımın elınde oldugunu mılmıyoruz annesi oldu hepsını bır yere toplamak ıstıyorum zapcıkmak ıstıyorum evın olmassa zap cıkamassın parada olacak tabı tarlaları ekıp bıcerler kımsenın kolesı olmazlar yuzmılyar borca sokmuş hırsızın bırı onu odemekıcın ıstanbulu terk etı nerede bılmıyorumonun ıcın yalvarıyorumkız cocugu cok merak edıyorum deyzesıyım nelur allahın eşkına bu mırasımız bana verılsınde buları bır yere toplayım ev yapıyımda kımse orada yersatmıyorkı ben alayımda ev yapıvereyım vermıyor kımse bobanızın malına zap cıksanıza dıyorlar şenay dıye bır avukat tutmuş allahtan korkmuyor kuldan utanmıyor ben cok yalvardım ölen kardeşimle bizı kapısından kovdu ada101 parsel 42 kastamonu arac ilce koyunde gökcecat merkezde karabuk yolu altında pırafık ev kırmızı yakınında kopru var mavı ev var

 15. Bir kadinin çaresizliği lutfen bakanım bana ulaşın ancak size derdimi anlata bilirim bana bana olun utfen

  1. Sayın cumhurbaşkanım iyi akşamlar nasılsınız iyisiniz başkanım sayın başkanım şu anda ben Şanlıurfa merkezde oturuyorum bir iş güç yok çalışamıyorum yani daha doğrusu iş yok kirada oturuyorum 6 nüfuslu bir aileye bakıyorum ama ben çalışmadığım için aileme bile bakamıyorum Şanlıurfa eyyübiye belediye başkanının başkanına sizden bir arsa ya bir ev bize verirseniz çok iyi olur sayın cumhurbaşkanım sizden rica ediyorum lütfen bu mesajımı lütfen okuyun ve sizden her gün bir haber bekliyorum İnşallah bize geri dönersiniz Allah sizden razı olsun Allah seni başımızdan eksik etmesin hırsızlıklar söyle oruçtur Ramazan Bayramı geliyor çocukların elbisesi bile yok çok zor durumdayım

 16. Ben 5 çocuk annesi bir ev hanımın Sayın Cumhur başkanım daha şuan ben çocuğumu okula gönderemiyorum maddi yardıma ihtiyacım var eşimin işleri hiç yolunda gitmiyor sizin affınıza sığınarak yardım istiyorum Değerli büyüğümün ilgilenmesi rica ediyorum

 17. Ben 5 çocuk annesi bir ev hanımın Sayın Cumhur başkanım şuan ben çocuğumu okula gönderemiyorum maddi yardıma ihtiyacım var eşimin işleri hiç yolunda gitmiyor sizin affınıza sığınarak yardım istiyorum Değerli büyüğümün ilgilenmesi rica ediyorum

 18. Sayın başkanım allah yardımcı olsun allah başınıza eksik olmasın inşallah başkanım ben yardim istiyorum sizden başkanım ben ehliyet alamıyorum özürlü raporlayım ben dört dosya yandı allah yardım edin ben hiç biryere gidemiyorum Muğla da oturuyorum hanımla biryer gidemiyorum çocuğum var gidemiyorum arabam yok siz yardim edin bize reis nolur başkanım adım kadir iniz muğla merkez

 19. MERHABA SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN CUMHURBAŞKANIM Öncelikle selam eder ellerinizden öpüyorum BEN Avusturya Tirol Österreich dan Süreyya size yaziyorum evendim cagresizim cünki benim abim cok hasta ve burda ne yaptiksa ne edikse ilgilenilmiyor Doktorlar ölüme terk ediler diye biliriz Organa yazmiyorlar hastanede Türküz diye ve kendi adamlarini ön pilana alarak 3 senedir abimi ertelediler ve abim kötüledi sagliyla abimde sirroz ve seker böbrek yetmezligi ve dahada cok yandas hadtaligi var ve adama sürekli tedavi yapacaklarina bunlar baslarindan saviyorlar helede türklerimize cok itici ve kücük görülüyorlar avusturya vatandasi oldugumuz halde göa bizlere iyi davranilmiyor ben Türk konsolosluguna bas vurdum türk vatandasligimi geri isticem abimde öle Sayin cumhurbaskanim yardiminiza ihtiyacimiz var abim daha cok genc 56 yasinda ve 2 tane cocugu var biri daha cok kücük 10 yasinda bir oglu birde 17 Yasinda kizi var biz annemizi burda kaybetikSüphe ediyorum ki annemizi öldürdüler burda ki hastanede Universite hadtanesinde abimi 2015 beridir icene hasta ediler size bunlari göndere bilirim ne olursunuz abicigime yardim edin biz artik ne yapacagimizi bilmiyoruz sevgili cumhurbaskanim inaninki bu satirlari size yazarken agliyorum ne dogru dürüst bir tedavi Var nede dogru dürüst kontrol ediyorlar helede bu pandemi ciktigindan beridir hastanedekiler doktorlar olsun hemsireler olsun hic bir is yapmiyorlar agir hastaligi olanlari ölü ilan ediyorlar artik burda yardim edin bize Lütven yalvaririm size 😢

 20. selamul alaküm benim durumum yok 3 tane erken oglum var biri 7 yaninda biri 3 yasinda biri 1bucuk yasinda televizyonum yok cucugum eba tivi kullanamiyor derslerini yapamiyor lutfen yardim edin gelip baka bilirsiniz cook wot durumdayim kiradayim allaha razi olsun bekliyorum haberinizi

 21. Sayın başkanım biz 6 kardeşiz en küçük kardeşim madde bagimligina yakalandı annem ve babam çok çok perişan ve diğer kardeslerimde perişan ne olur Allah ve peygamber aşkına yardım et ailemi kaybetmekten çok korkuyom ne olur başkanım yalvarıyorum

 22. 08.09.2020 salı.
  Sayın cumhur başkanım üç yıldır size bir proje gönderdim şimdiye kadar olumlu vaya olumsuz hiç bir cevap alamadım akabinde randevu bekledim size projenin yararları nedir anlatmak için malesef halen beklemekteğim.
  benim gayem 83. milyon TC tinin başındaki sahsının nasılsın iyimisin diyerek kıymetli vaktini almak değil Acaba ülkeme nasıl yardımcı olacağımı anlatmak cevaben kararını evet hayır diyecek gene sizlersiniz.
  fakat prıje hakkında benden yazılı bilgi istemeyin zaten üç yıl önce göndermiştim hatırınızda olduğunu tahmin ediyorum. Eyer projeyi size iletmeyip ilettik demişlerse gerekenin yapımasını yapacağınızdan şüphem yok.onun hari
  cinde gene sizden bana randevu aldığını iddia eden sizinle devamlı kontakda olan şahsı size geldiğimde anlatırım sizin isminizi kullanmışsa affetmiceğinize inanıyorum. acilen en kısa zamanda sizden 30 dakikalık randevu bekiyorum benim bu müracatımı dikkate alacağınızı ümit eder.
  SELAM SAYGILAR.İLYASBAKIR@
  Selam saygılarımı

 23. Selamun aleykum baskanim allahımin rahmeti bereketi üzeriniz de olsun sizi yaradanim her türlü iblisin oyunlarından korusun Insallah
  Sayın baskanim ben ankarada bir firmada bir abinin yanında çalışırken inşaat firması kendi çevremden 10 ki si falan olduk ekmek parasi çocuklarımın riziki icin sonra o ki si işi bıraktı taşeron firma siz bırakmayın parsel parsel götürü yapın paranız bende dedi sonra başladık ona ise paralarda sıkıntı yapmaya başladı yanina gittim bana ben para veririm ama sözleşme yapacaz senet falan dedi kabuk ettim ve o sene di icraya verdi konuyu tam anlatamadım burda su an icramahkemesi onun lehine verdi kararı yoksa sizi asla rahatsız etmek istemezdim okadar şeyler le uğraşırken ne okur çocuklarımın yüzü suyu hurmetine bana yardım 3din

 24. Sayın başkanım ben lise son öğrencisiyim kardeşim 2 sınıf ben12 sınıf dersleri iz aynı an da başlıyor benn ebaya göremiyorum lutfen bana bir çözüm bulun saygılarla

 25. sayıın başkanim sizden bi ricam olucak oğlumu evlendircem madi imkanım yok mobilya alamyrm ihtiyacmz var yardımlaranızı esirgemeyin şimdiden Allah razı olsun

 26. Sayın cumhurbaşkanım.11000 m2 ada parselde 2500 m2 Bana tapulu bahçemde virane bir evim var. Başka Evim yerim yok. Resmî olarak Yapı güçlendirme bağ evi her yolu denedim yıkarız diyorlar. Açıkta kaldım ev üstüme çökecek.

 27. Selam. Ben turk xalqini cox sevirem. Sayin cumhur bakani cox sevirik cixislarini seve seve izleyirik. Bize xalqimiza desdeyi ucun tesekkur edirik. Allah razi olsun. Sizleri cox sevirik #Biz birlikde gucluyuk

 28. Sayım Cumhur başkanım ben esnafım pandemi döneminde çok parclandim kiredi çektim odeyemedim nişanlı yim düğünümu yapamadım keridiye baş vuruyorm borcumdanbdolayi cekemiyom intiharetme durumuna geldim yüzbine ihtiyacım var ben geri taksitle odeyecembana bir yardımcı olun lütfen

 29. Sayin başkanım pandemi doneminde parclandim bankalardan kiredi çekmiyor benim yüz bine ihtiyacım var ben esnafım geri taksitle odeyecem bana birbyridimci olun intıkar etme noktasına geldim nişanlı yim düğünümu yapamıyor 05321532886

 30. Sayın başkanım hobi bahçesi yaptım kendimulkum 50nin üstünde çeşit agacdiktim dunyayivedogayi yeşillenirdim bunakeza doğayı bozdundiye cankayabelediyesi banaceza kesiyorve kaldirmamiistiyor yapikayiti yeniden düzenlenmesini bilgilerinize arz ederim seni seviyorum

 31. Salam.Deyerli insan Sizi cox sevirem hörmetle yaziram Gözel insan ALLAH sizi hemişe var elesin yaxşı ki varsiz.Sizinle Fexr eliyrem .Sizə Gəncədən yazırıq

 32. Sayın Cumhurbaşkanı yasaklara getirdiniz iy ama ben kiraciyim dükkanımi kapandı adam kirasını istiyor ben nereden getireyim kirasını bun bı çözüm bulun yoksa halimiz perişan olur kovitan beter oluruz saygılar sunuyorum

 33. Sayın cumhurbaskanim nafaka mağduruyum ve tayzik hapisi gelecek ve ikinci evliliğimi yaptim iki tane çocuğum var ben içeri girersem ailem ne olacak kim bakacam ve ilk eşim hayat yaşıyor ben evime ekmek götürmek için her iş yapıyorum sizden yardım bekliyorum

 34. Selamun ayleyküm sayın başkanım biz iki engelli kardeşiz kardeşimin engeli kardaşım karışımın engeli %80 benim engelim %50 ve kardeşimin sskya borçlu olduğundan dolayı engelli maaşı bağlanmıyor evimiz kira ve zor durumundayız bize allah rızacı için yardım edin allah’a emanet olun saylarımla

 35. sayın başkanım biz 5 kişi 3 göz odada yaşıyoruz maddi durumumuz çokkötü noglur yardım edin

 36. sayın başkanım öncelikle sizi çok seviyoruz yardımcı olduğunuz için minnettarız ama maddi durumumuz çokkötü köyde yaşıyoruz bize yardımcı olun lütfen

 37. Ben izmirde oturuyorum bir aydır işsizim çalmadım kapı kalmadı ama kimse yardımcı olmuyor iki çocuk var ekmek alacak param kalmadı gücüm de kalmadı lütfen bir Iş

 38. SAYIN CUMHURBASKANIM UZUN ZAMANDIR ISSIZIM CALISMIYORUM GENEL SAGLIK SIGORTAM YOKTUR MADI YARDIMA MUHTACIM BAKALA 1000 BORCUM VARDIR UDUYEMIYORUM KARDESIM GÜVEN HAYTA UZUN ZAMANDIR ISSIZDIR CALISMIYOR GELIRIMIZ YOKTUR ISTANBUL VALILIGIN SOSYAL YARDIMLASMA VAKIFLAR TARAFINDAN GUDA VE ERZAK MARKET ALISVERIS CEK PARA NAKIT MADI YARDIMLAR ALAMIYORUM KARDESIM GÜVEN HAYTA 1 ÇOCUK BABASIDIR OĞLU ARDA HAYTA NIN OKUL MASRAFLARONI KARSILIYAMIYOR 2 KERE INTIHARA KALKISTIM CANIMA KIYMAK ISTEDIM SAYIN CUMHURBASKANIM KARDESIM GÜVEN HAYTA NIN OĞLU ARDA HAYTA NIN TABLETI YOKTUR BABASI ALAMIYOR LUTVEN SAYIN CUMHURBASKANIM BU NUMARAMDAN BANA ULASINIZ 0536 508 89 57 0538 644 70 26

 39. SAYIN CUMHURBASKANIM HAKSIZ YERE ISTANBUL ANADOLU 27 ASLIYE CEZA MAHKEMESIN HAKIMLIGIN TARAFINDAN BENDEN 8000000 ADLI IDARI PARA CEZASI ALMISTIR BU PARAMIN TARAFIMA GERI IADE EDILMESINI TALEP EDERIM BU KONUDA ISTANBUL ANADOLU 27 ASLIYE CEZA MAHKEMESIN HAKIMLIGIN TARAFINDAN DOLANDIRILDIM SAHTEKARLIKLAR YAPTILAR KANDIRILDIM ISTANBUL ANADOLU 27 ASLIYE CEZA CEZA MAHKEMESIN KALEMINDE DOSYA NO 2017 611 SAYGILAR ARZ EDERIM SAYIN CUMHURBASKANKM BU NUMARAMDAN ULAŞINIZ 0536 508 89 57 0538 644 70 26

 40. merhaba baskanim bize lutfen yardim edin isim yok evim kira Allah rixasi icin lutfen yardim icralarim var bu yuzden is buluyorum sonra beni almiyorlar lutfen yardim

 41. SAYİN CUMHURBAŞKANIM SİZNİ ÇOK SEVYORUM YARDAMÇİ OLURSANİZ ÇOK SEVİNYORUM SAYİN CUMHURBAŞKANIM BEN ÖZBEKİSTANNDE YAŞYORUM 3NEFER COCUKLERİM VAR 3 AY ONCE TURKIYEDEN ÖZBEKISTANA GELDİM AMMA 2SENE DEPORT OLDUM BANA YARDAMÇİ OLMANİZİ İSTYORUM TÜRKİYE GELİB ÇALİŞMAK İSTYORUM ÇOÇUKLARİM İCİN ÇALİŞMAK ZORİNDAYİM ÇOÇUKLARİM İÇİN AYAKDE DURMALİYİM SAYİN CUMHURBAŞKANIM BU NOMERYA ULAŞİRSANİZ SEVİNİRİM +998971130201

 42. Sayın cumhurbaskanim Allah sizden bin defa razı olsun cumhurbaskanim bana yardim edermisiniz 40 yasindayim cocugum yok cocuk tedavisi gorurken gogus kanseri oldum evim kira esimin duzenli isi yok cumhurbaşkanım sen kanser hastalarına yardım ediyorsun ne olur banada yardım kanserden kurtulmak çocuk sahibi olmak istiyorum elimde avcumda birşey yok ne olur Allah rızası için yardim edermisin

 43. başkanım öncelikle dualarım hep seninle gece gündüz sizin için dua ediyoruk güç kuvvet istiyorum allah sizi başımızdan eksik etmesin inşallah başkanım biliyorum çok yoğunsunuz ama sizden bir ricada bulunmak istiyorum ailem köyde oturuyorlar evleri yok arabaları yok hiçbirşey yok sadece başkalarınin koyunlarına bakıyorlar onuda zararına yapiyorlar koyunların sahipleri hayvanlarını alıp satıyor ailemin zararlarını bile karşılamıyorlar 7 kişilik aile inanın kahvaltıda sadece salça kızartıp yiyorlar okadar emekleri hep boşa gidiyor şehirde dükkancılardan boŕç istiyorlar bazıları vermiyor bu yalan değil gerçek bir abim var 5 yıldır askerligini yapmış evlendiremiyorlar lütfen yardım edin allah riźasi için😭😭😭ben evliyim urfada oturuyorum

 44. Sayın cumhurbaşkanım önce Allaha sonra size sığınıyorum bana yardım etmenizi bekliyorum Evim kira 7 aydır kira ‘mı ödeyemiyorum 3 çocuğum var 3’ü de okuyor eşimin 2 ay olduğu yeni işe başlayalı sağa sola herkese borcumuz oldu ödeyemiyoruz çıkmaza girdiğim için size yazdım lütfen bana yardımcı olun mesajımı gördüğünüzde bana geri dönerseniz sevinirim sesimi duyun
  0544 269 0017

 45. Sayın cumhurbaskanim ben 28 yaşında üç çocuk annesiyim Antalya da ikamet ediyorum eşim çalışıyor fakat takdir edersiniz ki tek maaşla geçim çok zor çocuklarımın birçok ihtiyacıni karşılayamıyoruz onları bırakacak kimsem olmadığı için çalışamıyorum da evde yapabileceğim işler araştırdım fakat önüme her çıkan siteler depozito istiyerek yanıt verdi buna hem güven hem maddi olarak karsilayamadigim için olumsuz sonuçlar aldım sizden ricam evde yapabileceğim bir iş arıyorum Allah rızası için çocuklarımın ufakda olsa ihtiyacıni karsilayabilmem için evimde yapabileceğim bir iş istiyorum yardımlarınızı bekliyorum irtibat numaram 05537392086

 46. Öncelikle sayın başbakanı merhaba sayın başkanım sizden bir ricam var ama sayın başkanım beden 33 yaşındayım bir iş yapamı 6Ayileli bir nüfusun kîradayım kiramı üdüyemiyorum ş Urfa’da yaşıyorum alah için bana geri dün alaicin ala ta yardımcın olsuan Hülya. TORGT TLFONUM 05332700763

 47. Allah için Filistin’e yardım edin lütfen haykirin böyle Bir dünya Yok biz böyle duramayiz Yeter artık

 48. Ne biçim Türkiye İsrail olmuş olsaydı yardım ederdiniz lütfen ses verin durdurun ne gerekiyorsa halka beraber yapalım Yeter durdurun bu İsrail’i Allah İsrail’i kahru perişan etsin inşallah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir