Gündem

1 Ocak pazartesi gününe denk geliyor! 3 günlük tatil fırsatında turizm hareketleniyor!

Bu sene ki yıl başı tatilinin hafta içi pazartesiye gelmesi turizm sektöründe hareketliliğe yol açtı. Hafta sonu ile beraber 3 gün tatil fırsatı bulanlar otellerden yerlerini ayırttı.

Bu sene 1 Ocak pazartesi gününe denk geliyor. Yıl başı tatilinin hafta içine denk gelmesi ise 3 günlük tatil fırsatını değerlendirmek isteyenlere fırsat doğuruyor. Otellerin %70’inin dolduğunu dile getiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, bu sene ki yıl başı tatilinin hafta içine gelmesi ile turizminde canlandığını ifade etti.

3 günlük tatilde oteller doldu!

3 gülük yılbaşı tatilini değerlendirmek isteyenlerin otel rezervasyonları devam ediyor. Bu sene ki yıl başının pazartesi gününe denk gelmesi 3 günlük bir tatili getirdi. Hafta sonu ile beraber yıl başı tatilinde otellerin %70’i şimdiden doldu. Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler

“Yılbaşının bir güne geldiği tatil günlerinde genelde şehir hayatı yaşayanlar şehrin dışına gidip gelmeyi bir külfet görüyorlardı ve tercihlerini şehir içi otellerde veya yeme içme alanlarında değerlendiriyorlardı. Ancak bu sefer yılbaşının üç güne geliyor olması özellikle şehir dışına çıkmak, şehirden kaçmak adına da bir fırsat onlar için.”  ifadeleri ile 3 gülük tatilin şehir içi tatillerinden kaçmak için iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Erken rezervasyon şart!

Açıklamalarının devamında otellerin %70’inin dolduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler 3 günlük yılbaşı tatili için şehir dışında tatil planlayanların acele etmesi gerektiğini ve erkenden rezervasyonlarını yaptırmaları gerektiğini belirtti. Açıklamalarında;

“Değerli misafirlerimizin muhakkak şimdiden karar vermeleri lazım. Çünkü şu anda yüzde 70’lere kadar ulaşmış olan doluluklar, yılbaşı gecesine kadar artacak. Tabii arz ve talep dengesine göre de fiyatlarda artış olacaktır. O yüzden mümkün olduğu kadar erken karar verip, şu andaki ekonomik fiyatlardan faydalanmalarını salık veririz.” dedi.

İlgili Makaleler