Gündem

3. Doz Aşı Randevusu Açıldı! e-Devlet ve MHRS Aşı Randevusu Alma Detayları!

Tüm dünya 2 yıldır koronavirüs ile mücadele ediyor. Mücadeleye ilişkin aşı ve ilaç çalışmaları sürerken arka arkaya varyant açıklamaları vatandaşı endişelendiriyor. Son olarak ortaya çıkan omicron varyantı üzerine tüm dünyada kırmızı alarm verildi. Ülkemizde de dün Bakan Koca tarafından yapılan açıklamaya göre yeni tedbirler alındı. 3. Hatırlatma aşı randevularının erişime açılması üzerine vatandaş araştırmaya başladı. Peki aşı randevusu nasıl alınır?

MHRS AŞI RANDEVUSU

Alo 182 numaralı hattan da alabileceğiniz gibi internet üzerinden de kolaylıkla randevu alabilirsiniz. MHRS Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz. Corona virüs aşısı randevusu için, sisteme giriş yapıldıktan sonra “Hastane randevusu al” seçeneği üzerinden “Genel Arama” ardından “Covid-19 aşı” seçeneğini tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz gerekiyor.

E-NABIZ AŞI RANDEVU ALMA

Öncelikli grupta olduğunuzu tespit ettikten sonra “enabiz.gov.tr” adresinde e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

 

  • Sağlık Bakanlığı’nın Twitter hesabından aşı randevularıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Covid-19 aşısını mesai saatleri dışında ve hafta sonu da tüm hastanelerden randevu alarak yaptırabilirsiniz. Aşı sıranızı kontrol etmek ve randevu almak için http://enabiz.gov.tr ile http://mhrs.gov.tr adreslerini ziyaret edebilir veya uygulamalarını kullanabilirsiniz.”

İlgili Makaleler