Gündem

Abone Sayısında Meydana Gelen Düşüş Endişe Yarattı! Netflix Flaş Bir Karar Aldı!

Netflix abone sayısında meydana gelen düşüşlerin ardından, daha fazla abone kaybetmemek adına yeni özellikler hayata geçirmeye devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre yeni eklenen içeriklerin aylar öncesinden izlenmesi mümkün olacak.

2022 yılının ilk çeyreğine ilişkin verilerin açıklanmasının ardında, dizi ve film izleme platformu Netflix’te meydana gelen abone kaybı 200 bin kişinin üzerinde olmuştu. Yapılan açıklamalara göre ikinci çeyrek verilerinin de açıklanması ile yaşanan abone kaybının 2 milyon kişiye yakın olması bekleniyor. Bu gelişmeler üzerine abonelerini elinde tutmak isteyen Netflix pek çok önlem almaya başladı.

Yeni İçeriklere Erken Erişim Sunulacak

İlk edinilen bilgilere göre, tüm Netflix kullanıcıları yayınlanacak yeni içerikleri önceden izleyebilecekler. Bu yeni uygulamaya yalnızca aboneler değil tüm kullanıcılar katılabilecek. Bu yeni uygulama ABD’de test edilmeye başlandı. Yeni içeriklere erken erişim imkânı veren bu uygulama, şu an için medya merkezlerinde basın hesabı olanlara, gazetecilere ve editörlere sunuldu. Ancak yapılan açıklamalara göre kısa zaman içerisinde izleyicilerinde erişimine sunulacak.

Yeni içeriklere erken erişim imkânı sağlayan bu programa davet edilen aboneler, altı ay ya da bir sene boyunca, Netlflix’in ekleyeceği pek çok dizi ve filmi diğer herkesten önce izleyebilecek. Ayrıca, Netflix katılımcıların izledikleri içerikleri değerlendirebilecekleri ve düşüncelerini paylaşabilecekleri bir anket sunacak. Anketin başka bir amacının olup olmayacağı hakkında bir bilgi paylaşılmadı.

Abonelerin Platforma Olan İlgisinin Kaybolmaması İsteniyor

Netflix’in düzenlediği bu uygulama, abonelerinin platforma olan ilgisini kaybetmemesi adına düzenlediği ilk uygulama değil. Daha önce, platformun en popüler dizilerinden birisi olan Stranger Things’in ilk sekiz dakikasını YouTube üzerinden yayınlamıştı. Ayrıca başka bir sevilen dizi olan Love, Death & Robots’un üçüncü sezonunun ilk bölümü ücretsiz olarak paylaşılmıştı.

İlgili Makaleler