Gündem

Apple Watch Bir Kadının Hayatını Kurtardı! Silahlı Soygunda Yardım İstedi

İçeriğinde pek çok özelliği barındıran dünyanın her yerinde milyonlarca kişi tarafından satın alınan ve sağlık sorunlarına yardımcı olmasıyla biline Apple Watch bir kadının hayatını kurtardı. Silahlı soyguna uğrayan kadına o anda yardım eden Apple Watch kullanıcıların bir kez daha gönlünü kazanmayı başardı.

Komşusundan yardım istedi

Olay ABD New Jersey eyaletinde gerçekleşti. İsmi açıklanmayan bir kadın silahlı soyguna uğradı. Evini basan soyguncudan akıllı saati sayesinde yardım isteyerek kurtulmayı başardı. 31 yaşındaki Andrew Canning, Pazar günü 20 yaşındaki genç kadının evini basarak silahlı soygun girişiminde bulundu. sonradan elindeki silahın airsoft olduğu tespit etilen soyguncu kadında silah olmadığından emin olmak için kıyafetlerini çıkarmasını istedi.

Kaçmaması için 20 yaşındaki genç kadını yatağa bağladığı esnada zar zor Apple Watch akıllını saatini kullanarak apartmanın üst katında yaşayan annesine mesaj gönderdi. Hemen polise haber vermesini söylediği belirtildi.

45 yaşındaki anne durumdan endişe duyarak kontrol amacıyla alt kata indi. Evde soyguncuyla karşılaşan anne, ifadelerine göre üzerindeki parayı ona teklif etti. Bu esnada eve ulaşan polis ekipleri, kaçmaya çalışan soyguncuyu tam zamanında yakaladı.

İlgili Makaleler