Gündem

Araç sahipleri şok indirime dikkat! Benzinden sonra sıra motorinde! Bu gece yarısına hazırlıklı olun!

Geçtiğimiz haftalarda başlayan akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik bu haftada seyrini koruyor. Özellikle motorin ve benzin fiyatlarındaki değişim fark ediliyor. Üst üste gelen indirimler bu hafta yeni bir motorin indirimini de beraberinde getiriyor. Yapılacak son indirim sonrası oluşacak rakamlar ile güncel akaryakıt fiyatları ne kadar olacak?

Rus petrolüne yönelik tavan fiyat beklentisi petrol fiyatlarında gerilemeyi beraberinde tetikliyor. Bu sabah saatleri itibariyle 81 dolara kadar gerileyen petrolde düşüş seyrini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta benzine yönelik üst üste gelen indirimler bu hafta motorin ile dengeleniyor.

KASIM AYI MOTORİN FİYATLARINDA DURUM NASILDI?

Kasım ayının girişinde motorin indirimi dikkatlerden kaçmadı. 12 Kasım’da 1,54 kuruşluk indirim sonrasında ortalama litre fiyatı 24,84 TL’ye ulaştı. 24 Kasım tarihinde yapılan 95 kuruşluk indirim piyasalarda ferahlığı getirdi. 28 Kasım Pazartesi günü itibariyle gece yarısından itibaren geçerli olacak yeni bir indirim geliyor.

MOTORİN İNDİRİMİ NE KADAR OLACAK?

Bu gece yarısı itibariyle geçerli olacak motorin indirimi 82 kuruş olarak yansıtılacak. Benzin de ise bu hafta içerisinde bir değişim beklenmiyor. Son iki haftalık gidişine bakıldığında ise düşüş seyri gözden kaçmıyor.

BENZİNDE SON DURUM!

Geçtiğimiz hafta benzine yönelik 77 kuruş ve 75 kuruş olmak üzere iki seferde indirim uygulandı. Son olarak 1,16 kuruşluk indirim uygulanarak hafta kapatımına yaklaşırken 55 kuruşluk zam geldi. Bunun ardından tekrar 45 kuruşluk bir indirim daha uygulandı. Aşağıdaki tablo incelenerek güncel akaryakıt fiyatları takip edilebilir.

İSTANBUL 28 KASIM BENZİN VE MOTORİN FİYAT LİSTESİ

  • İstanbul benzinin litre fiyatı 20,15 TL
  • İstanbul motorinin litre fiyatı 23,88 TL

ANKARA 28 KASIM BENZİN VE MOTORİN FİYAT LİSTESİ

  • Ankara benzinin litre fiyatı 20,13 TL
  • Ankara motorinin litre fiyatı 23,98 TL

İZMİR 28 KASIM BENZİN VE MOTORİN FİYAT LİSTESİ

  • İzmir benzinin litre fiyatı 20,32 TL
  • İzmir motorinin litre fiyatı 24,07 TL

İlgili Makaleler