Gündem

Araç sahiplerinin dikkatine! Türkiye Sigortalar Birliği resmen uyardı! Sigorta yaptırdım sanıp, dolandırılmış olabilirsiniz! e- Devlet sisteminden kontrol edilebiliyor!

Döviz kurlarında ve altın piyasasında gözlenen hareketliliğin direkt olarak etki ettiği sektörlerin başında gelen otomotiv sektörü, yeni dönemde araç sahibi olmayı nerede ise imkansız hale getirdi. Yeni yılda aracını yenilemenin veya sıfırdan bir araç sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar, artan fiyatlar karşısında planlarını ertelemek durumunda kaldı. Öte yandan yalnızca araç sahibi olmak isteyenlere değil hali hazırda bir araç sahibi olanlara da farklı kalemlere yapılan yeni zamlar duyuruldu. Bu zamların başında ise sigorta fiyatları geldi.

Değişen kanun kapsamında bir aracın trafiğe çıkabilmesi için muayenesinin ve sigortasının yaptırılmış olması gerektiği şartları getirildi. Devlet eli ile getirilen bu şartlar, yeni dönemde artan ücretler ile duyuruldu. Ciddi bir maliyete sahip olan ve hali hazırda diğer alanlardan gelen zamlar ile mücadele etmek durumunda kalan vatandaşlar için zorlayıcı olan trafik sigortaları, bugün yeni bir duyuru ile gündemde yer aldı.

Türkiye Sigortalar Birliği’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılmış olan yeni duyuru ile milyonlarca araç sahibi vatandaş resmen uyarıldı. Kurum, sigorta yaptırdığını düşünmüş olan vatandaşların dolandırılmış olabileceklerini bu neden ile de gerekli kontrolleri sağlamaları gerektiğini bildirdi.

TÜRKİYE SİGORTALAR BİRLİĞİ’NDEN DOLANDIRICILIK UYARISI!

Resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayınlamış olan Türkiye Sigortalar Birliği, milyonlarca araç sahibi vatandaşı uyardı. Kurum tarafından paylaşılmış olan resmi duyuruda trafik sigortası yaptırmak adına acentelere başvuru yapmış olan vatandaşların dolandırıcılar tarafından takip edildikleri ve kendilerini acente temsilcisi olarak tanıttıkları bilgileri yer aldı.

Dolandırıcıların sahte poliçe düzenleyerek vatandaşları kandırdıklarına dikkat çeken Türkiye Sigortalar Birliği, farkına varmayan vatandaşların trafikte sigortasız olarak yakalanmaları durumunda cezaya tabi tutulacaklarını ifade etti.

RESMİ SİTELERE VURGU YAPTI!

Türkiye Sigortalar Birliği resmi internet sitesi üzerinden yayınlamış olduğu duyuruda, fiyat teklifi almak isteyen araç sahiplerinin Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi’nin internet sitesinde yer alan Trafik Sigortası Teklif Karşılaştırma ekranından kendilerine uygun sigorta şirketi primlerini görüntüleyebileceklerini ifade etti. Kurum, poliçenin düzenlenmiş olması durumunda ise e- devlet üzerinden sorgulama yapılabileceğine dikkat çekti.

İlgili Makaleler