2019 En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alım Süreci Sona Eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 yılı Uzman Erbaş alım ilanı geçtiğimiz günlerde ilan edilmişti. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği alımlar için süreç sona ermeden başvuruda bulunacak adaylar için detayları bir kez daha sizlere hatırlatıyoruz. 

UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI

Yayımlanan Uzman Erbaş alım ilanına göre alımlar 6 farklı branşta yapılacak. Bu branşlar arasında Elektrikçi, İkmal, Telsizci, Şoför, Serdümen, Kurbağa Adam bulunuyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine gerçekleştirilecek olan bu alımlara başvuruda bulunacak adaylar için yayımlanan başvuru koşulları ise şöyle;

Başvuru Koşulları

Sahil Güvenlik Komutanlığı 6 farklı branşta yapılacak olan Uzman Erbaş alımları için adaylardan aşağıda yer alan tüm koşulların sağlanmasını istiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise mezunu olmak, Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (07 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) (Halihazırda sözleşmeli er olarak görev yapanların Sayfa-2 Madde-4’ü incelemeleri gerekmektedir.)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

2019 Uzman Erbaş alımı için başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 17 Ocak tarijine kadar Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın web sayfası üzeridnen yapabileceklerdir. Başvurular sadece www.sg.gov.tr internet adresinden elektronik olarak gerçekleştirilir.

6 farklı branş için belirlenen özel koşullar için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir