Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı bir duyuru ile Uzman Erbaş alımı yapacağını duyurdu. Çeşitli branşlarda yapılacağı açıklanan Uzman Erbaş alım ilanında yer alan branşlar, başvuru koşulları ve başvuru sürecine dair tüm bilinmesi gerekenleri sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK UZMAN ERBAŞ BRANŞLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan uzman erbaş alım ilanında yer alan branşlar ve özel koşulları şu şekilde;

Elektrikçi:

Meslek Liselerinin; Elektrik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Mekatronik, Elektronik, Elektromekanik Taşıyıcılar, Endüstriyel Elektronik, Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Otomasyon, Otomatik Kumanda, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü veya

Meslek Yüksek Okullarının; Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi bölümü veya,

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) tarafından verilen yüksek gerilim elektrik devrelerinde çalışabilirlik belgesine sahip olmak.

İkmal

Meslek Yüksekokullarının Aşçılık bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya,

Meslek Liselerinin Aşçı/Aşçılık/Mutfak bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak,

Aşçı işleri ile ilgili MEB onaylı ustalık-kalfalık-çıraklık belgelerinden en az birine sahip olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Telsizci 

Askerlik hizmetini Telsiz/Telsizci, Telem, Muhabere sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.

Şoför

Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Serdümen

Meslek Liselerinin; Gemi Yönetimi ve Güverte, Denizcilik (Gemi Yönetimi), Denizcilik (Yat Kaptanlığı), Denizcilik (Balıkçı Gemisi Kaptanlığı), Yat Kaptanlığı bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Meslek Yüksekokullarının; Deniz Ulaştırma ve İşletme, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Marina/Yat İşletmeciliği bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Serdümen sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak.

Gemiadamları Belgesi sahibi olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Kurbağa adam

Askerlik hizmetini Kurbağaadam/Dalgıç sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan uzman erbaş alım ilanına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan genel başvuru koşullarını sağlamaları gerektiği bildirildi.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise mezunu olmak, Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (07 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar), Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

Yaş Şartı

2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) (Halihazırda sözleşmeli er olarak görev yapanların Sayfa-2 Madde-4’ü incelemeleri gerekmektedir.),

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını sadece www.sg.gov.tr internet adresinden yapacaklar. Başvuru süreci 7 Ocak tarihinde başlayacak ve 17 Ocak tarihine kadar devam edecek. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir