Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Süreci Uzatıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile uzman erbaş alımlarında bazı branşlarda başvuruların alınmaya devam edeceğini açıkladı. 
 
Konuya ilişkin basın açıklamasında 2019 yılı birinci dönem uzman erbaş alımları kapsamında Serdümen, Elektrikçi ve Kurbağaadam branşları için başvuru sürelerinin 4 Şubat tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu. 

Peki söz konusu alım ilanı için başvuru koşulları nelerdi? İşte ilana dair detaylar;

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan alım ilanında Serdümen, Elektrikçi ve Kurbağaadam branşları için başvuru yapılabileceği açıklandı. Bu branşlar için belirlenen koşullar şöyle;

Elektrikçi Branşına Kimler Başvuru Yapabilir?

Meslek Liselerinin; Elektrik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Mekatronik, Elektronik, Elektromekanik Taşıyıcılar, Endüstriyel Elektronik, Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Otomasyon, Otomatik Kumanda, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü veya Meslek Yüksek Okullarının; Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi bölümü veya, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) tarafından verilen yüksek gerilim elektrik devrelerinde çalışabilirlik belgesine sahip olmak.

Serdümen Branşına Kimler Başvuru Yapabilir?

Meslek Liselerinin; Gemi Yönetimi ve Güverte, Denizcilik (Gemi Yönetimi), Denizcilik (Yat Kaptanlığı), Denizcilik (Balıkçı Gemisi Kaptanlığı), Yat Kaptanlığı bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak. Meslek Yüksekokullarının; Deniz Ulaştırma ve İşletme, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Marina/Yat İşletmeciliği bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak. Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Serdümen sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak. Gemiadamları Belgesi sahibi olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Kurbağaadam Branşına Kimler Başvuru Yapabilir?

Askerlik hizmetini Kurbağaadam/Dalgıç sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

Yaş ve Askerlik Şartı

2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir), Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (07 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar) 

İLANA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanı başvuruları 4 Şubat tarihine kadar yapılabilecek. Başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sitesi üzerinden online olarak yapılacak. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Askeri Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir