Şubat Dönemi Askeri Personel Alım İlanı Yayımlayan Kurumlar ve Detayları

Askeri kurumlara, askeri personel alımları Şubat ayının girmesiyle ilan edildi. Bu çerçevede iki farklı askeri kurum yayımladıkları ilanlar ile bünyelerine çeşitli branşlarda personel alımları yapacaklarını açıkladılar. 

Kamu İlanlari olarak bizlerde sizlere bu askeri personel alım ilanlarını derledik. İşte o başvuru süreci devam eden askeri personel alım ilanları. 

MSB UZMAN ONBAŞI VE UZMAN ÇAVUŞ ALIM İLANLARI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) resmi internet sitesi üzerinden 2019 yılının ilk askeri personel alım ilanını yayımladı. Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş branşlarına yapılacak alımlar için belirlenen özel koşullar şunlar;

Özel Koşullar:

Uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak), Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak), Müracat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyla (01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla) yirmiyedi (27) yaşını bitirmemiş (28 yaşından gün almamış) olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar) Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (28 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

SAHİL GÜVENLİK UZMAN ERBAŞ ALIMI

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı bir duyuru ile Ocak ayı başında yayımlanan Uzman Erbaş alım ilanında yer alan bazı branşlar için başvuru sürecinin uzatıldığını duyurdu. Konuya ilişkin basın açıklamasında 2019 yılı birinci dönem uzman erbaş alımları kapsamında Serdümen, Elektrikçi ve Kurbağaadam branşları için başvuru sürelerinin 4 Şubat tarihine kadar yapılabilecek.

Özel Koşullar:

Söz konusu branşlar için öncelikle eğitim şartı vardır. Bu şartların detayları haberimizin altında ulaşabilirsiniz. Bunun dışında adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları arasında, ”2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir), Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (07 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar)” koşulları bulunuyor. 

İLAN DETAYLARI

MSB ve Sahil Güvenlik tarafından yayımlanan ilanlara haberimizin altında yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

MSB 2019 Yılı En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvuru Süreci Uzatıldı

Askeri Personel alım ilanlarından ve başvuru sürecinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir