Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Yeni Sistemin İlk Detayları

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Antalya’da Eğitim ve Etik Sempozyumuna katıldı. Burada yapmış olduğu konuşmasında bakanlığın 2023 dönüşüm programına ilişkin bilgiler veren Bakan Ziya Selçuk atılacak adımların planladığını bildirdi. Pilot uygulamaların başlayacağı bilgisi veren Bakan Ziya Selçuk’un açıklamalarının detaylarını sizlerle paylaşacağız. 

2023 DÖNÜŞÜM PROGRAMI BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Antalya’da yapmış olduğu konuşmasında 2023 vizyonu kapsamında çok sayıda alt yapı dinamiği üzerinde durduklarını belirtti. Kademe kademe bu adımların atılacağını ifade eden Ziya Selçuk, Kasım ayına kadar hangi hafta hangi ay hangi proje hayata geçirilecek, bunların hepsi sizlerle detaylı olarak paylaşılacak, bilgisini verdi.  Bakan Selçuk tarafından yapılan konuşmada şu ifadeler kullanıldı.

”Bu süreç içerisinde okullarımızın ne tür problemleri ve ne tür ihtiyaçları olduğunu belirleme konusunda bir Türkiye ortak modeli ortaya çıktı bunun pilot çalışmaları Şubat ayında başlayacak. Bir diğer projemiz ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’, bu projenin de Şubat ayında Türkiye’de yaklaşık 30 okulda başlayacağını söylemek isterim. Çocuklarla küçük yaştan itibaren meslek bilincinin oluşması bu projeyle beraber artacak. Ben özellikle şunu söylemek isterim, 3 yıllık bir takvim ortaya koyduk bunu koyarken de hangi ay ne yapılacak gayet net bir şekilde ortaya koyduk.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir