Gündem

Biontech Aşısı Olanlar Flaş Gelişme! Sağlık Bakanlığı Açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde üzerinde Çince etiketleri görenler aşıların sahte olduğunu iddia etmiş, bunun üzerine sosyal medya’ da gündem olmuştu. Aşı olan milyonlarca vatandaşı tedirgin eden bu durum üzerine Sağlık Bakanlığından önemli bir açıklama geldi. İşte Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya ilişkin detaylar…

Aşılar Yönlendirildi!

Son günlerde ortaya çıkan Çince etiketli sahte Biontech iddiası gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medya’ da şok etkisi yaratan ve tartışma konusuyla gündem olan konuyla ilgili olarak yetkililerden açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, aşı tedarikinin yeterli seviyede olmadığı dönemde Türkiye, BioNTech firmasından “acil olarak tedarikin artırılması” talebinde bulundu.

Firma yetkilileri, bir Uzak Doğu ülkesi için ürettiği aşıları, bu ülkenin de onayıyla Türkiye’ye yönlendirebileceğini, ancak Çince etiketleri değiştirmenin mümkün olmadığını bildirdi. Uzakdoğu ülkesinin onayıyla Türkiye’ye gönderilen aşıların etiketleri, -80 derecelik soğuk zincirin bozulmaması için burada da değiştirilmedi ve bu şekilde kullanılması tercih edildi. ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler