Gündem

Daha az fatura ödemenin çaresi bulundu: Uzman isimden işe yarayacak altın değerinde tüyolar!

Enerjiye ödenen bedeller gün geçtikçe artıyor. Küresel piyasalarda enerji maliyetleri artarken ev ekonomisi yapabilmek günden güne zorlaşıyor. Artan fatura maliyetini düşerebilmenin püf noktaları uzmanların gündeminde yer alıyor. Altın değerinde tavsiyeler ay sonunda katlanarak artan fatura bedelini azaltmayı sağlayacak.

Kış ayları ile beraber ısınma ve elektrik giderleri zamlanıyor. Tüketim arttıkça fiyat artışı ile kullanılan bedelin faturaya yansıyışı hayli pahalı oluyor. Özellikle elektronikleşen gündelik hayatın kolaylığı faturalara zarar olarak yansıyor.

Elektrik faturasını ay sonunda daha az ödeyebilmek mümkün. Uzmanlar bu konuda ev ekonomisini destekleyecek önemli açıklamalarda bulunuyor. Hayati birkaç noktaya dikkat edildiğinde eskisinden daha az fatura ödemek mümkün.

ELEKTRİKLİ CİHAZ KULLANIMINDA BİLİNÇLENMEK GEREK!

Elektrik faturasını azaltabilmenin en önemli detay konusu elektrikli cihazların akıllıca kullanılmasıdır. Gün içinde kullanılmayan tüm elektronik cihazların prizlerden çıkarılarak kapalı konuma getirilmesi gerekiyor. Bilinçsiz cihaz kullanımı maddi olarak ek külfete sebep oluyor. Buzdolabı ve derin dondurucu sürekli çalışması gereken cihazlardır. Fatura bedelini azaltmak için düzenli aralıklarla iç aksamları temizlenmelidir. Yenmeyen ya da son kullanım tarihi geçen yiyecekleri ayıklamak sarf edilen gücün azaltılmasını sağlar.

KÜÇÜK DETAYLAR İLE DAHA ÇOK TASARRUF SAĞLAYIN!

Gündelik hayatta kullanılan basit ve küçük olarak görülen her cihaz yılda en az 300 ile 500 TL arasında ek kazanç sunuyor. Oyun konsolları oynanmadığında açık halde kalmaları yıllık fatura giderlerini olumsuz etkiler. Bu ufak ama etkili hamle yılda 149,61 TL kazanç sunar. Çalar saatlar ufak bir detay gibi gözükse de faturayı etkiler. Daha fazla neyden tasarruf edebilirim diyenler için yılda 135,78 TL tasarruf imkanı sunar.

İlgili Makaleler