Gündem

10 Şubat Pazar EYT Ankara Toplantısı Öncesi EYT Konusu Meclis’te Konuşuldu

Emelilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda muhalafet partilerinin açıklamaları devam ediyor. Konuya dair son açıklama ise  İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından ele alındı. Lütfü Türkkan’ın meclis kürsüsünde yapmış olduğu konuşmasının detaylarını siz okuyucularımıza paylaşıyoruz. 

EYT KONUSU MECLİS GÜNDEMİNDE

Emelilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 10 Şubat Pazar günü Ankara’da biraraya gelmeye hazırlanıyorlar. Ankara’da toplanacak olan EYT Mağdurları seslerini hükümete duyurmak istiyorlar. Bu buluşma öncesinde ise İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM Genel Kurulu’nda konuya dair açıklamalarda bulundu. 

Açıklamalarında GSS prim borcu konusuna da değinen İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan hükümete eleştiriler yöneltti. İşte o açıklamaların detayları,

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın EYT Açıklaması

“Evet, bir konu hiç peşinizi bırakmayacak, seçim meydanlarına çıktığınızda hep peşiniz sıra gelecek, her gittiğiniz yerde emeklilikte yaşa takılanlara siz de takılacaksınız. Bu sorun gittikçe büyüyor, toplumsal bir sorun hâline dönüşüyor. Pazar günü Adana’da, Kocaeli’nde, Gebze’de EYT buluşmaları vardı. Tıpkı daha önce toplandıkları şehirlerde olduğu gibi, Adana’da ve Gebze’de de bütün salonu dolduran EYT mağduru vatandaşlarımız salonlardan taşıp sokaklarda yer aldılar.Sadece senelerdir ödedikleri, emanet ettikleri primlerin emekli maaşı olarak kendilerine iade edilmesini istiyorlar. İşsiz kalanlar 78 lira Genel Sağlık Sigortası primi ödemeden sağlıktan dahi faydalanamıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar topluluğu bu ülkenin temel taşıdır, bunu görmezlikten gelemezsiniz. 10 Şubat Pazar günü Ankara’da olacaklar, seslerini Parlamentoya, Hükûmete duyurmaya çalışacaklar, biz de onlarla beraber, EYT mağduru vatandaşlarımızın yanında yer alacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir