Gündem

39 Kişilik İl Sağlık Müdürlüğü İlanına 5 Bin Kişi Başvuru Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Batman’da yer alan İl Sağlık Müdürlüğü’nde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 39 kişilik bir personel alım ilanı yayımlandı. Sağlık Bakanlığı 6 bin personel alımı başvuruları kapsamında İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek alımlarda toplam 39 personel istihdamının sağlanacağı açıklanırken ilana başvurular için belirli bir zaman verildi. Söz konusu ilana başvuru süreci sona erene kadar ise 5 bin aday Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne başvurdu.

39 KİŞİLİK ALIM İLANINA 5 BİN BAŞVURU

Sağlık Bakanlığı’nca yurt genelindeki sağlık müdürlüklerinde sözleşmeli olarak işe alınacak 6 bin kişiden 39’u, Batman’da istihdam edilecek. Özel güvenlik, veri giriş kontrolü ve başka alanlarda çalıştırılmak üzere 39 kişilik kontenjan için 5 bin işsiz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne başvurdu. Özellikle ilanın son başvuru günü olan 4 Ocak tarihinde İŞKUR Müdürlüğü’nde uzun kuyruklar oluştu. İlana başvuruda bulunan adaylara ilişkin açıklama ise Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz’den geldi. 

Besim Eviz açıklamasında alımların ne zaman sonuçlanacağına dair bilgi verirken şu ifadeleri kullandı. 

“Yoğun bir başvuru var. Personelimiz kuyruğu azaltmak için yoğun çaba sarf ediyor. Başvurular İŞKUR üzerinden değerlendirmeler ise Sağlık Bakanlığı tarafından yapılıyor. Bugün sona erecek başvuruların ardından kura, 15 Ocak’ta Ankara’da gerçekleştirilecek”

Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir