Gündem

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den Af Yasası Açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Akşam’a yapmış olduğu açıklamalarında gündemin merak edilen konularına dair açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda kamuoyu tarafından merak edilen konuların yanı sıra gündemin merak edilen konularını değerlendiren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül af yasası ile ilgili çalışma olup olmadığı noktasında açıklamalarda bulundu. 

ADALET BAKANI GÜL’DEN AF AÇIKLAMASI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül konuşmasında yerel seçimlerden önce af yasası bekleyenler için konunun geleceğine dair bilgi verdi. Bakan Gül af yasasına dair şu ifadeleri kullanıldı. 

“Af değil, infaza ilişkin teklif söz konusuydu. Yaklaşımımız mağdur odaklı bir adalet anlayışı. Mağdurların mağduriyetini artırıcı, toplumu rahatsız edici hiçbir işe biz onay vermeyiz. Ama ceza adaletini tam olarak sağlamaya yönelik bizim de önerilerimiz var.”

FETÖ DEĞERLENDİRMESİ

Bakan Gül kamuoyu tarafından merak edilen diğer bir konu olan FETÖ soruşturmalarına dair de açıklamalarda bulundu. FETÖ’nün iadesi konusunda ABD’den gereğii yapmasını bekliyoruz Bakan Gül şu ifadelere yer verdi.

“Yurt dışına kaçan FETÖ’cülerin ensesindeyiz. İadelerine ilişkin adli ve idari bütün makamlarımız kanalıyla taleplerimizi ısrarla yineliyoruz. ABD maalesef atması gereken adımı atmadı ama bu konuda olumsuz bir şey de ifade edilmedi. Hukuku değil, siyasi bir tutum izleyen ABD’den, uluslararası sözleşmelerin ve ikili anlaşmanın gereğini yapmasını bekliyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir