Gündem

Af Yasası Yerel Seçimler Öncesinde Gündeme Gelecek Mi? AK Parti’den Açıklama

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen genel seçim döneminde en çok konuşulan konuların başında yer alan genel af yasası yerel seçimler öncesinde de gündemde yer alıyor. Yerel seçimler öncesinde gündeme gelen konuya dair son açıklama AK Parti’den geldi. İşte detaylar;

GENEL AF YASASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü basın mensupları ile biraraya geldiği etkinlik kapsamında açıklmalarda bulundu. Merak edilen konular hakkında açıklamalar yapan Hakkı Köylü genel af yasası hakkında değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

Bu konuda süre bilgisi de veren TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köylü, bu konuda çalışmaların olabileceğini ancak yerel seçimlerden önce gündeme gelmeyeceğini söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’nün o açıklaması.

“Af Yasasından ziyade İnfaz sisteminde değişiklik ya da şartlı tahliye diye ilgili bir teklif gelmesi bekleniyor. Bu konuda partilerin bir çalışma yapıp konsensus sağlaması gerekiyor. O gelmeden önce bunu gündemimize almamız mümkün değil. Bunu bana Adalet Komisyonu toplantısında söylediler gündeme alınması noktasında ama diğer partilerin, sadece AK Parti’nin değil söyleyeceği bir söz var ise ortaya çıkmadan bunu gündemimize almamız doğru olmazdı. Bunu kendilerine de izah ettim. Böyle bir şey olursa ve partiler birlikte çalışırsa ve böyle bir ihtimal dahi olsa bu artık seçimden sonraya kalır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir