Gündem

Almanya’ya 10 Bin Türk İşçi Alımı Başvuru Tarihi ve Alım Yapılacak Kadrolar Açıklandı

2018 yılının son aylarında gündeme gelen Almanya’ya 10 bin Türk işçi alımları gündemde oldukça yer almıştı. Konuya dair yaşanan gelişmeler sonrasında alımların ertelendiği duyurulmuştu. 

Söz konusu alımlara dair OBM şirketinden çok önemli bir açıklama geldi. Şirket web sayfalarının açıldığını bildirirken alım yapılacak kadro ve ilanın yayımlanma zamanına dair açıklamalarda bulundu. 

OBM Şirketinden Yapılan Başvuru Açıklaması

“Dikkat! Şu anda başvurularımız dondurulmuştur! Ofislerimizde ve telefon ile başvuru kaydı yapılmamaktadır. Başvurularda asla ve asla ücret talep edilmemektedir! Dikkat! E-mail adreslerimizden form veya cv kabul edilemez. Bu tür başvuruları sistem otomatik olarak silerek değerlendirilmemektedir.” ifadelerine yer verildi. Başvurularda asla ve alsa ücret talep edilmemektedir. Sitemiz dışında hiçbir yerde başvuru yoktur. Başvurular dondurulmuş olup, gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. Alanınız dışında veya birden fazla alanda başvuru yapmanız halinde başvurunuz geçersiz sayılabilir.”

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Şirket yapmış olduğu açıklamasında ayrıca başvuru sürecinin ne zaman başlayacağına dair açıklamada bulundu. OBM Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Osman Taş, Almanya’ya işçi alımı başvuru sürecine ilişkin açıklamasında alımların 2019 yılı Ocak ayından sonra başlayacağını açıkladı.

Kadro Bilgileri

İşçi alımında ki son durumun ise birinci ayın ilk haftasında web sitelerinin açılacağını Ocak ayından sonra ise alım ilanlarının yayımlanacağı açıklandı. Alım yapılacak kadrolara dair de bilgi veren Ozman Taş alımların sağlık personeli, kaynakçı, elektrikçi ve mühendis kadrolarına alınacağını söyledi. 

Almanya 10 bin Türk İşçi alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için uygulamamızı telefonunuza indirin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir