Gündem

ASDEP Personel Alımlarında Düzenleme Yapıldı! Peki İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

ASDEP Personel alım ilanı binlerce aday tarafından uzun süredir beklenen ilanlardan. 2018 yılında yapılması beklenen ve bu konuda açıklamalarda yapılan alım ilanı yayımlanmamış ve alımlar 2019 yılına sarkmıştı. Peki 2019 yılında yapılması beklenen ASDEP personel alım ilanı ne zaman yayımlanır? İşte ilana dair son durumu sizler için değerlendiriyoruz.

ASDEP PERSONEL ALIM İLANI BEKLENİYOR

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ile ASDEP personel alımlarında bir düzenleme yapıldı. Resmi Gazete’nin 10 Ocak tarihli sayısında yayımlanan kararda ASDEP personeli alımlarına bir bölümün daha başvuruda bulunabileceği bildirildi. Yayımlanan karara göre ASDEP personel alımlarına Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünden mezun olan adaylarda başvuru yapabilecek. 

Resmi Gazete’de yayımlanan bu karar ise alım ilanının yayımlanması için bir işaret olarak algılandı. Zira ASDEP alımlarına dair yapılan bu düzenleme ile bu konuda çalışmalar olduğu şeklinde yorumlandı. 

ÖNE ÇIKAN TARİH

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine yapılması beklenen alımlar için öne çıkan tarih Şubat ve Mart ayları olarak gözüküyor. Resmi Gazete’de düzenleme kararının yayımlanması ve yerel seçimlerin hemen öncesinde ilanın adaylara duyurulmak istenmesi nedeniyle 2019ASDEP personeli alımlarının Şubat ayı ortaları ile Mart ayı ortalarına kadar yayımlanacağını tahmin ediyoruz. 

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir