Gündem

Asgari Ücretle Çalışanlardan Alınan Vergi Yükü Hafifletilsin

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan katılmış olduğu bazı etkinlikler kapsamında çalışma hayatının sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bu kapsamda uzun zamandır gündemde olan asgari ücretli vatandaşlardan alınan vergilere değinen Mahmut Arslan dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

ASGARİ ÜCRETLİNİN VERGİ YÜKÜ HAFİFLETİLSİN

Hak İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan açıklamalarında Türkiye’de asgari ücretin başka bir boyuta taşınması gerektiğini söyledi. Asgari ücretin, asgari geçim indirimine göre belirlenmesinin doğru olmadığını ifade eden Mahmut Arslan açıklamasında ayrıca vergi konusuna değindi.

Türkiye’nin vergi konusunda OECD ülkeleri arasında kötü bir noktada olduğunu vurgulayan Mahmut Arslan konuya dair şu ifadelere yer verdi.

“1 Mayıs 2018 kutlamalarımızı bizim için önemli bir tema süslemişti. ‘Vergi adaletsizliğine son verilsin’ demiştik. Özellikle ücretlilerin vergi dilimlerinin kısa sürede bir üst orana çıkmış olması Ocak ayındaki ücretlerimizin Aralık ayına geldiğimiz zaman yüzde 20 ile yüzde 25 arasında azalmış olması bizim için büyük bir handikaptır. Türkiye OECD ülkeleri içerisinde ücretlerdeki vergi yükünün en yüksek olduğu ülkelerden bir tanesidir. Biz hem işletmelerimizin üzerindeki çalışanlarla ilgili olan vergi yükünün azaltılması, hem de asgari ücret düzeyindeki arkadaşlarımızın vergi dilimlerinin en aza indirilmesi konusunda talebimiz ve çabamız var”

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir