Gündem

Askerlik Süresinin Düşürülmesi İçin Öne Çıkan Tarih Belli Oldu

Yeni yılın başında en merak edilen konuların başında yeni askerlik sistemi geliyor. Vatani görevini yapmamış olan adaylar yeni askerlik sisteminin ne zaman uygulamaya gireceğini merak ediyor. Kamuilanlari.com olarak tek tip askerlik konusunda yaşanan gelişmeleri ve uygulamanın ne zaman yürürlüğe gireceğini değerlendiriyoruz.

TEK TİP ASKERLİK NE ZAMAN UYGULAMAYA BAŞLANACAK?

Tek Tip Askerlik konusuna dair yapılan son açıklamalar Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelmişti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahi Kalın kendisine yöneltilen tek tip askerlik konusuna dair soruya çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği şeklinde yanıt vermişti. 

Bu açıklamanın hemen öncesinde ise Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar konuyu değerlendirmiş tek tip askerlik konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Hulusi Akar bu konuda yapmış olduğu açıklamasında her durumu kapsayabilecek bir sistem üzerinde çalıştıklarını ifade ederek şu sözleri paylaşmıştı.

“Çalışıyoruz. Tek tip askerlik konusu herhangi bir şekilde geçici bir konu olmayacak. Eğer yapabilirsek ona çalışıyoruz, elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Bakanlıklarımızla, ilgili kurum ve kuruluşlarımızla konuşmak, görüşmek suretiyle kalıcı bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu bakımdan çalışma dikkatli ve hassas bir şekilde ilerliyor. Öyle bir şey yapalım ki bir daha tekrar tekrar gündeme gelmesin, herkes çalışmalarını, faaliyetlerini ön görebilsin, planlayabilsin şeklinde.”

ÖN PLANA ÇIKAN TARİH

Tek Tip Askerlik uygulamasının ne zaman uygulamaya gireceğini ise Kamuilanlari.com olarak değerlendiriyoruz. 

Başta Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarına göre yeni askerlik sistemi için yerel seçimler öncesi ön plana çıkıyor. Bu konuda Hulusi Akar’ın yapmış olduğu açıklamasında 3 aylık bir süreden bahsetmiş ve bu süre Şubat ayı başını işaret ediyordu. 

Bu açıklamaların ardından yeni askerlik sisteminin Şubat ayı ile yerel seçimler arasında açıklanacağını ve uygulamaya gireceğini öngörüyoruz.

Askerlik Sistemi İle İlgili Haberlerden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir