Gündem

Bakan Gül: Boşanmalarda Nafaka Sistemi Değişecek

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül uzun süredir gündemde olan nafaka sistemine ilişkin yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Nafaka sisteminin çok hassas bir konu olduğunu vurgulayan Bakan Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığı’nın geniş çaplı bir ekiple bu konu üzerinde güzel bir çalışma yaptığını duyurdu.

ADALET BAKANI GÜL’DEN NAFAKA AÇIKLAMASI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül gündemin önemli konularını değerlendirmek üzere CNN Türk canlı yayınına katıldı. 

Burada bakanlığı ile ilgili merak edilen çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Abdülhamit Gül kendisine sorulan nafaka sorusunu yanıtladı. Bu konuda güzel çalışmaların olduğu bilgisini veren Bakan Gül şu ifadeleri kullandı. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Nafaka Açıklaması

”Çok hassas bir konu. Düzenleme yaparken yeni mağduriyetler de oluşmamalı. Özellikle kadın tarafı. 10-15 yıl evli, saçını süpürge etmiş boşanmış. Bu konularda adil olmak lazım. Gerekirse onun yanında devlet olacak. Konuyla ilgili çok güzel çalışma yaptık. Kanunlar bir anda yapılacak değil. Ama bu konuda çalışma yapılması gerektiği açık. Hem akademisyen hem de ilgili bakanlıklar yapıyor çalışmayı. Siyasi partilerin de desteğiyle nasıl bir çalışma olacaksa gereği yapılır diye düşünüyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir